یکتاس

فرناز رهنما

بیوگرافی فرناز رهنما و همسرش کیارش اعتمادی + عکس

به نظرم بازیگری شاخه هایی اعم از تحلیل شخصیت، شناخت موقعیت در فیلم نامه و خیلی چیزهای دیگر دارد که بحثی طولانی است و اگر به صورت آکادمیک بازیگری را نیاموزی، نمی توانی بازی های مختلفی ارائه دهی و ما خیلی از بازیگران را می بینیم که تحصیلات آکادمیک ندارند و همه نقش ها را یک جور بازی می کنند در صورتی که افرادی که از دانشگاه وارد این حرفه می شوند یا در تئاتر تجربه به دست آورده اند، فکر می کنم ۹۰-۹۵ درصد آن ها یک نقش را ۲ بار تکرار نمی کنند یعنی حداقل خلاقیت و ابداعی در کار خود می آورند و این نتیجه مثبت گذراندن تحصیلات آکادمیک است. خیر این گونه نیست اکنون می گویند بازیگران خوب دستمزد می گیرند در صورتی که شاید یک بازیگر یک یا ۲ پیشنهاد کاری در طول سال داشته باشد ولی من به عینه می بینم که در اثری هم که کار می کنی دستمزدت را هم نمی گیری و بازیگری شغل محسوب نمی شود چون بازیگر ابزار کاری اش تلفن همراهش است و اگر تلفن زنگ بخورد سرکار می رود در غیر این صورت خیر و این بخش بدی است که هیچ تضمینی وجود ندارد.

آن موقع یادم است که دلم می خواست در یک سری فیلم ها بازی کنم یا فیلم‌هایی می دیدم می گفتم چه قدر خوب است من هم در آن فیلم بازی کنم ولی آن دوره دیگر گذشته است و اکنون فیلم خوبی نمی بینم که بخواهم آن تصور گذشته را داشته باشم به جز تعداد فیلم های انگشت شماری که دلم می خواست در آن گونه فضاها کار کنم. وقتی در تئاتر «چشم اندازی از پل» در سال ۸۴ بازی کردم پیشنهادهای کاری بسیاری به من شد و اتفاق های خوبی برایم افتاد ولی با بازی در سریال «ساختمان پزشکان» بین مردم شهرت پیدا کردم اتفاقی که در سریال های «زیرزمین»، «مأمور بدرقه» یا فیلم های «اقلیما» و «بعد از ظهر سگی سگی» نیفتاد.

دلم می خواهد حتی اگر آهسته در این حرفه حرکت می کنم ولی پیوسته باشم یعنی می دانم این ریسک وجود دارد که حضور کمرنگی داشته باشم و فراموش شوم ولی فکر می کنم اگر کاری ماندگار باشد یا حداقل تلاش کنم بازیگر خوبی باشم شاید بتوانم با مافیای سینما و تلویزیون مبارزه کنم و بمانم. از دوران کودکی پدرم به شدت مشوق من بود و حتی در دوران تحصیل، پدرم با نام بردن از فیلم های مختلف اصرار داشت فیلم ها را به خوبی بشناسم که چه فیلمی را کدام کارگردان با چه بازیگرانی ساخته است و فیلم را ببینم. علاقه دارم آن قدر مسیر بازیگری ام ادامه داشته باشد که روزی بتوانم نقش مادربزرگ را در فیلمی بازی کنم یعنی مردم بگویند فرناز رهنما ۳۰-۴۰ سال است در این حرفه کار می کند و اکنون به این جا رسیده است.

بیوگرافی فرناز رهنما و همسرش + عکس های شخصی و هنری

بعد از حضور در کلاس های بازیگری استاد سمندریان و کسب تجربه در زمینه نمایش فرناز رهنما در سال ۱۳۸۴ با حضور در یک نمایش به نام «چشم اندازی از پل» بر روی صحنه تئاتر حضور پیدا کرد و پنج سال بعد در سال ۱۳۸۹ موفق شد به عنوان یکی از بازیگران نقش اول سریال جذاب «ساختمان پزشکان» پذیرفته شود و حضور او در این سریال باعث دیده شدنش به عنوان یکی از بازیگران خوب به او کمک کرد و در مدت کوتاهی مخاطبین بسیاری پیدا کرد. او سالهاست که با کیارش اعتمادی که در زمینه آهنگسازی مشغول به فعالیت است ازدواج کرده،ماجرای آشنایی آنها به دوران دانشگاه و دانشکده برمی گردد و در آن زمان آنها با یکدیگر آشنا شدند و به مدت ۱۵ سال است که از آشنایی و شش سال از ازدواجشان می گذرد و با صداقت و عشق و علاقه و احترام در کنار یکدیگر مشغول به فعالیت های هنری می باشند.

فرناز رهنما در بیست و چهارم مهرماه سال ۱۳۶۰ در شهر فلاورجان اصفهان به دنیا آمد او دارای یک خواهر کوچکتر به نام نوشین می باشد و پدر او چند سالی است که به رحمت خدا رفته و در زمان حیات در موفقیت فرناز نقش بسزایی داشت و به عنوان مشوق اصلی برای او به حساب می آمد. پیش از سریال «ساختمان پرشکان» هم در سریال های تلویزیونی بازی کرده بودم و اتفاقا بعضی از آنها مثل «مامور بدرقه» و «زیرزمین» سریال های مناسبتی بودند اما در نهایت با سریال «ساختمان پزشکان» بود که مردم مرا شناختند. فرناز رهنما در دانشکده هنر و معماری در رشته نمایش در مقطع کارشناسی تحصیل کرده همچنین او در ۱۹ سالگی با تشویق پدرش در زمینه رشته تئاتر در دانشگاه پذیرفته شد و با حضور در کلاس های بازیگری مسیر هنری خود را آغاز کرد.

او همچنین در سالهای ۸۵ توانست در فیلمی به نام «اقلیما» حضور پیدا کند و البته پیش از آن در سریال تلویزیونی به نام «یادداشت های یک زن خانه دار» در سال ۱۳۹۴ نقش آفرینی کرد. من از نوجوانی ورزش را ترک نکردمبا همسرم در یک ورزش مشترک فعالیت می کنیم، ووشو ورزش رزمی و جذابی است که با هم به آن مشغولیم و تفریح دیگرمان نیز آشپزی مشترک است. ازدواج برکت را به زندگی مان آورد فرناز رهنما:اینکه می گویند ازدواج برکت را به زندگی می آورد درست است. دو ماه پس از ازدواج مان من سرکار سریال «ساختمان پزشکان» رفتم و کیارش هم سفارش کاری خوبی دریافت کرد. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

بیوگرافی فرناز رهنما + عکس های اینستاگرام فرناز رهنما

از وقتی با کیارش آشنا شدم و از وقتی به یاد دارم ایشان هم از من حمایت کرده است؛ اتفاقا به خاطر شناخت کیارش با دنیای هنر این حمایت ها از جنس «آفرین چقدر خوب بودی» نیست و در کنار همه تشویق ها نگاهی منتقدانه هم وجود دارد؛ مثلا ممکن است سر یک کاری چند روز دغدغه ام تمرین بخشی از یک نمایش یا سریال باشد و برای چگونگی اجرای آن دچار تردید شوم و اصلا این طور نیست که فکر کنم همسرم سر از کار بازیگری در نمی آورد. بانوی آوازخوان (۱۳۹۸، تئاتر شهر) تبرئه (۱۳۹۸، تماشاخانه ایرانشهر) حادثه در ویشی (۱۳۹۵، تماشاخانه ایرانشهر) تقدیر بازان (۱۳۹۴، پخش از مرکز موسیقی بتهوون) آرسنیک و تور کهنه (۱۳۹۳، تماشاخانه ایرانشهر) پس از سقوط (۱۳۹۰، تماشاخانه ایرانشهر) آمادئوس (۱۳۸۸، تئاتر شهر) دوازده (۱۳۸۷، تئاتر شهر) تبرئه (۱۳۸۶، تئاترشهر) چشم اندازی از پل (۱۳۸۴، سالن اصلی تئاتر شهر) در وادی (۱۳۸۲، حوزه هنری).

اخیرا هم سفری به اروپا داشتیم که خیلی جذاب و البته آموزنده بود؛ آموزنده از این جهت که بیشتر از قبل متوجه شدم ما ایرانی ها چقدر خودمان را در زمینه هنر دست بالا می گیریم؛ در حالی که هنرمندان بی ادعایی در اروپا دیده می شوند که حتی گمنام هستند ولی سطح کیفیت هنرشان و سطح سواد و شدت تمرین شان که از خروجی شان پیداست متحیر کننده است و بسیار کم ادعاتر از خیلی از هنرمندان وطنی هستند. یک سری اولویت ها برایم مهم بودند که فرناز همه آنها را داشت؛ مثلا برایم مهم بود همسرم با هنر و دنیای آن آشنایی داشته باشد و به من به عنوان یک موزیسین که شغل اصلی ام آهنگسازی است نگوید:« ای بابا موسیقی که نشد کار؛ حالا کار اصلیت چی هست؟ » (می خندد) قطعا اخلاقیات برایم مهم بود و فرناز دختر بسیار مهربانی بود و مشترکات زیادی داشتیم.

بچه مهندس (علی غفاری، ۱۳۹۹) هشت و نیم دقیقه (شهرام شاه‌حسینی، ۱۳۹۵) یادداشت‌های یک زن خانه‌دار (مسعود کرامتی، ۱۳۹۴) هفت سنگ (علیرضا بذرافشان، رمضان ۱۳۹۳) ساختمان پزشکان (سروش صحت، ۱۳۸۹) مأمور بدرقه (سعید سلطانی، رمضان ۱۳۸۷) زیر زمین (علیرضا افخمی، رمضان ۱۳۸۵) بررسی یک پرونده (علاءالدین رحیمی، ۱۳۸۱). فرناز رهنما و همسرش، کیارش اعتمادی از همین زوج های دوست داشتنی هستند که با وجود اینکه پانزده سال از زمان آشنایی و شش سال از ازدواج شان می گذرد همچنان پایبند به اصل صداقت و احترام متقابل هستند و بزنیم به تخته در کنار هم شاد و خوشبختند و زندگی شان پر است از فعالیت های هنری، جنب و جوش و هیجان.

بیوگرافی فرناز رهنما + اینستاگرام

سینمایی های فرناز رهنمایک، دو، یک (مانیا اکبری، ۱۳۸۹)چیزهایی هست که نمی دانی (فردین صاحب‌الزمانی، ۱۳۸۹)بعد از ظهر سگی (مصطفی کیایی، ۱۳۸۸)اقلیما (محمدمهدی عسگرپور، ۱۳۸۵)سریال هابچه مهندس (علی غفاری، ۱۳۹۹)هشت و نیم دقیقه (شهرام شاه‌حسینی، ۱۳۹۵)یادداشت‌های یک زن خانه‌دار (مسعود کرامتی، ۱۳۹۴)هفت سنگ (علیرضا بذرافشان، رمضان ۱۳۹۳)ساختمان پزشکان (سروش صحت، ۱۳۸۹)مأمور بدرقه (سعید سلطانی، رمضان ۱۳۸۷)زیر زمین (علیرضا افخمی، رمضان ۱۳۸۵)بررسی یک پرونده (علاءالدین رحیمی، ۱۳۸۱)تله فیلم هاکام ماهی (آرش سنجابی، ۱۳۹۵ – فیلم ویدئویی)سوگند (فربد شکرایی، ۱۳۹۲)نیرنگ (مهرداد خوشبخت، ۱۳۸۷)روبات (مهرداد خوشبخت، ۱۳۸۶)مهر بی‌پایان (محسن منشی‌زاده، ۱۳۸۸)روشنایی دریا (حسن لفافیان، ۱۳۸۷)تئاتر هابانوی آوازخوان (۱۳۹۸، تئاتر شهر)تبرئه (۱۳۹۸، تماشاخانه ایرانشهر)حادثه در ویشی (۱۳۹۵، تماشاخانه ایرانشهر)تقدیر بازان (۱۳۹۴، پخش از مرکز موسیقی بتهوون)آرسنیک و تور کهنه (۱۳۹۳، تماشاخانه ایرانشهر)پس از سقوط (۱۳۹۰، تماشاخانه ایرانشهر)آمادئوس (۱۳۸۸، تئاتر شهر)دوازده (۱۳۸۷، تئاتر شهر)تبرئه (۱۳۸۶، تئاترشهر)چشم اندازی از پل (۱۳۸۴، سالن اصلی تئاتر شهر)در وادی (۱۳۸۲، حوزه هنری)به این پست امتیاز بدید.

بازیگران سریال ساختمان پزشکان :بهنام تشکر در نقش دکتر نیما افشار بیژن بنفشه‌خواه در نقش دکتر هومن ملک‌زادشقایق دهقان در نقش پرستو شیرزاد هومن برق‌نورد در نقش ناصر افشار سیروس ابراهیم‌زاده در نقش دکتر فرزانهمونا فرجاد در نقش دکتر کتایون برهان‌نژادمحمد شیری در نقش سرهنگ کلانتری نعیمه نظام‌دوست در نقش نهال امید روحانی در نقش دکتر امیرمنصور سهرابی بچه مهندس 3. ( بیوگرافی فرناز رهنما + اینستاگرام ) نام نام خانوادگیفرناز رهنما Farnaz Rahnamaتاریخ تولد27 مهر 1360 October 19, 1981محل تولداصفهانتحصیلاتکارشناسی تئاترقد158 سانتیمتروضعیت تاهلمتاهلهمسرکیارش اعتمادیبیوگرافی فرناز رهنما + اینستاگرامپدر و مادر فرناز رهنما آغاز فعالیت هنری.

بیوگرافی فرناز رهنما + عکس های فرناز رهنما و همسرش

فرناز رهنما در دانشگاه هنر و معماری در رشته نمایش مشغول تحصیل بود و با برادر همسرش که در همان دانشگاه نقاشی‌ می‌خواند به عنوان هم‌دانشگاهی آشنا بود و همین، منجر به آشنایی با کیارش اعتمادی شد. آغاز فعالیت حرفه ای فرناز رهنما در تلویزیون از سال ۱۳۸۵ در فیلم تلویزیونی «زیر زمین» به کارگردانی علیرضا افخمی می باشد. فرناز رهنما از سال ۱۳۷۹ وارد تئاتر شد و در سال ۱۳۹۴ با بازی در نمایش چشم اندازی از پل، کارهای زیادی به وی پیشنهاد شد. فرناز رهنما دوران کودکی به تماشای فیلم و حرفه بازیگری علاقمند بوده و پدرش نیز در این زمینه او را تشویق می کرده است. • فرناز رهنما به شدت اهل سفر هست و اگر فرصت کافی داشته باشد حتما برای سفر برنامه‌ریزی می‌کند.

فرناز رهنما وقتی بیست سالش بود با همسرش آشنا شد و بعد از هفت سال آشنایی با هم ازدواج کردند. فرناز رهنما با هنرنمایی در نقش نازنین در سریال ساختمان به اوج محبوبیت خود رسیده است. • با همسرش دو فعالیت تفریحی مشترک دارند یکی از آن ها ورزش ووشو و دیگری اشپزی است. فرناز رهنما در نقش نازنین در ساختمان پزشکان، به کارگردانی سروش صحت شهرت یافت. فرناز رهنما فارغ التحصیل رشته بازیگری تئاتر از دانشگاه هنر و معماری است. همچنین دوره بازیگری اش را در کلاس های مرحوم حمید سمندریان گذرانده است. فرناز رهنما سالهاست با کیارش اعتمادی آهنگساز ازدواج کرده است.

منبع

+ نوشته شده در دوشنبه 11 بهمن 1400ساعت 12:52 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 7