یکتاس

افسانه پاکرو

عکس های خاص افسانه پاکرو و بیوگرافی افسانه پاکرو

من در 14 سالگی قرار بود وارد این عرصه شوم اما قست نشد ،در واقع به خاطر درس و مشق ،خودم و خانواده ام خیلی با این کار موافق نبودیم ،بعد از گرفتن فوق دیپلم و گذراندن یک دوره کلاسهای استاد سمندریان برای فیلم محکومین بهشت و بعد از آن سریال رسم عاشقی انتخاب شدم که فکر می کنم این هم خواست خدا بود وگرنه خودم اصلا فکرش را نمی کردم که بتوانم به این زودی به نتیجه برسم از این به بعد هم خودم را دست خدا سپردم البته تمام تلاشم را می کنم تا بتوانم در این راه صاحب سبک و با تجربه ای موفق باشم اما می دانم که اگر او نخواهد اصرار من بی مورد و بی نتیجه است. ۱۳۹۱ تکیه بر باد محمود معظّمی ۱۳۸۹ در مسیر زاینده رود حسن فتحی (کارگردان) ۱۳۸۴ رسم عاشقی سعید سلطانی ۱۳۸۴ پیدا و پنهان حجت قاسم‌زاده اصل ۱۳۹۴ این زن حقش را می‌خواهد محسن توکلی ۱۳۹۳ بیخوابی اسبها شهرام اسدزاده ۱۳۹۲ زیباتر از رؤیا محمدرضا رحمانی ۱۳۹۲ آقای عبدی نسب و بانو حمید اکرامی ۱۳۹۱ من کجا خوابم برد محمد جواد کاسه ساز ۱۳۹۱ خط آفتاب محمدرضا خاکی ۱۳۹۰ فکر بد نکن بهرام کاظمی.

او پس از گرفتن فوق دیپلم و گذراندن یک دوره کلاسهای استاد سمندریان برای بازی در فیلم محکومین بهشت در سال 83 انتخاب شد و بعد از آن برای بازی در سریال رسم عاشقی دعوت شد و شهرت خود را در این سریال به دست آورد، از جمله فعالیتهای هنری اش عبارتند از:محکومین بهشت، پیدا و پنهان، رسم عاشقی، رؤیای خیس، محاکمه، زندگی شیرین، شیر و عسل. پیمان جوانی است که به دلیل مشکلات مالی به گروهی که از عوامل سرقت طلافروشی‌ها هستند می‌پیوندد و طی جریانی وارد خانه‌ای می‌شود و در نقش شاهرخ خان، جوانی ۳۰ ساله و هندی تبار که بعد از درگذشت مادرش به همراه مباشرش آمیتا به ایران برمی گردد تا طبق وصیت نامه ارثیه اش را از دایی اش تحویل بگیرد، وارد آن خانه می‌شود و….

این مجموعه درباره دختری به نام عاطفه (افسانه پاکرو) که با قبول شدن در دانشگاه، در رشته ی حقوق از شیراز به تهران می‌آید و به دنبال محقق شدن رویاهای خود از جمله پولدار شدن است و با مردی (مهدی فخیم زاده) که هم سن پدرش است در هواپیما، آشنا می‌شود و تصمیم می‌گیرد با او ازدواج کند …. افسانه پاکرو یک خواهر بزرگتر و یک برادر کوچکتر از خود دارد، مجرد است ، فارغ التحصیل کارشناسی گرافیک (نقاشی)است ، عاشق بازیگری است و از شهرت بیزار است و بازیگری را فقط به خاطر اینکه بتواند نقش یک انسان متفاوت با خود را بازی کند دوست دارد. دلتا ایکس دو عروس یادگاری نیما طباطبایی شبکه ایرج قادری چشم جمیل رستمی شیر و عسل آرش معیریان زندگی شیرین قدرت‌الله صلح میرزایی محاکمه ایرج قادری رؤیای خیس پوران درخشنده محکومین بهشت حجت‌الله سیفی صحرا بیخوابی اسب‌ها.

عکس و بیوگرافی افسانه پاکرو ، خواهر و مادرش + دلیل عجیب ازدواج نکردن

افسانه پاکرو در مورد ازدواج گفته است: من عاشق خواهرم هستم و یکی از دلایل ازدواج نکردم این است که نمی خواهم از خواهرم جدا شوم تنها در شراطی ازدواج می کنم که دو برادر به خواستگاری من و خواهرم بیایند که مجبور به جدایی نشویم. در همان سال ۸۴ در یک مجموعه تلویزیونی به نام پیدا و پنهان ساخته حجت قاسم زاده اصل بازی کرد اما فیلمی که موجب شهرت وی شد فیلم سینمایی رویای خیس یه کارگردانی پوران درخشنده است که توانست وی را در میان مردم مشهور سازد. افسانه پاکرو بازیگر جوان کشورمان به دلیل علاقه اش به حرفه بازیگری پس از دانشگاه در کلاس های آموزش بازیگری مرحوم استاد حمید سنمدریان شرکت کرد و دوره بازیگری را گذراند.

ایشان با این که تحصیلات آکادمیک در زمینه نقاشی ندارند واقعاً عالی کار می کنند و من که رشته تحصیلی ام نقاشی بوده از دیدن آثار ایشان متعجب می شوم. افسانه پاکرو : من و سعیده علاقه زیادی به خلبانی داشتیم ولی آن زمان برای خانم ها خلبانی نبود؛ بنابراین مجبور شدیم مهمانداری را انتخاب کنیم. سعیده پاکرو : ما همیشه در درباره نقش هایی که به افسانه پیشنهاد می شود صحبت می کنیم و نقش هایی را که قبول می کند در خانه تمرین می کنیم. وقتی کارگردان نوع دیالوگ گفتن را برایش توضیح داده بود، چون دیالوگ ها به سبک قدیمی بود، گفت نمی توانم این دیالوگ ها را بگویم. افسانه پاکرو : به نقل از مجله زندگی ایرانی، وی گفت که به دلیل فاصله سنی کمی که داشتیم (یک سال) از بچگی مانند دوقلوها بودیم.

حتی خاطرم است زمانی که سعیده به مهدکودک رفته بود اینقدر اصرار کردم تا من را هم زودتر از موعد به مهدکودک فرستادند. حتی آن زمان که می خواستم این دوره را بگذرانم سنم خیلی کم بود و اجازه نمی دادند ولی آنقدر اصرار کردم که قبول کردند. افسانه پاکرو : هر وقت حرف ازدواج پیش می آید، تصمیم می گیریم با دو برادر ازدواج کنیم که مجبور نشویم از هم جدا شویم. وی برای اولین بار در سال ۱۳۸۳ با بازی در سریال محکومین بهشت مقابل دوربین رفت و کارش با فیلم سینمایی آغاز نمود. وی در این فیلم در کنار بازیگرانی همچون فرامرز قریبیان، فلور نظری، مجید مشیری و محمدرضا غفاری نقش آفرینی کرد. از شهرت بیزار است و بازیگری را فقط به خاطر اینکه بتواند نقش یک انسان متفاوت با خود را بازی کند دوست دارد.

وی همچنین در خصوص بازی در سریال های ویژه ماه رمضان با توجه به بازی در سریال در مسیر زاینده رود که متناسب با ماه رمضان بود گفت: من خیلی دوست دارم که سریال با حال و هوای ماه رمضان متناسب باشد اما در مسیر زاینده رود کمی متفاوت بود، اگر سال های آینده سریالی که متناسب با ماه مبارک رمضان ساخته شود و به من پیشنهاد بدهند حتما بازی خواهم کرد. افسانه پاکرو بازیگر جوان و محبوب سینما و تلوزیون ایران می گوید: من همواره سعی کرده ام نمازم را اول وقت بخوانم چراکه نماز اول وقت آرامش خاصی را به من می دهد و بعد از آن متوجه شده ام که تمرکز بهتری نیز در کارهایم دارم، از این رو توصیه می کنم که برای آرامش و عبادت با خدا نماز را اول وقت بخوانیم.

افسانه پاکرو در حالی 2 بار قرارداد خود با سریال دلنوازان سال 88 رو بخاطر عدم تمایل به بازی و دیده شدن هر شب در تلویزیون کنسل کرد که سحر قریشی با این سریال به شهرت عجیبی رسید. یک سال بعد از ورود به عرصه بازیگر در سال 1384 بازی در تلویزیون را با سریال پیدا و پنهان شروع کرد و در همین سال با فیلم رویای خیس در کنار محمدرضا غفاری به شهرت رسید. در اهواز بدنیا آمده اما اصالتا اهل تبریز و بزرگ شده تهران است اما خودش را بخاطر خونگرمی اهل آبادان می داند، یک خواهر بنام سعیده و یک برادر کوچک تر از خود دارد. همه نوع موسیقی پوش می دهم و سنتی هم دوست دارم، کتاب زیاد می خوانم و چون فیلم کوتاه هم می سازم خودم نویسنده کارهایم هستم مطالعه تاثیر مثبتی در کارهایم دارد.

پس از گرفتن فوق دیپلم به خاطر علاقه اش به بازیگری، یک دوره از کلاس های حمید سمندریان شرکت کرد و از آنجا به بازی در فیلم محکومین بهشت در سال 83 انتخاب شد. سعیده خواهر بزرگتر او که فاصله سنی آنها یک سال است و از نظر خودشان، دوقلو هستند، این دو علاقمندی هایشان، فعالیت شان و حتی لباس هایشان هم شبیه هم است. در سال 94 افسانه پاکرو در یک فستیوال خارجی با برجسته ترین کارگردان ایران عباس کیارستمی آشنا شد و قرار بود در آخرین فیلم وی بنام راهبه ها بازی کند. دانشگاه نقاشی خواندم و بیشترین علاقه ام نقاشی است، مادرم هم نقاشی است و با اینکه تحصیلات آکادمیک نقاشی ندارد دیدن آثارش هر کسی را متعجب می کند.

بیوگرافی و همه فیلمهای افسانه پاکرو

افسانه پاکرو در برنامه اینترنتی تی وی پلاس شرکت کرد و صحبتهای جالبی داشت از جمله این که در هر جای جهان هر کسی که دارای چهره و اندام مناسبی است بازیگر می شود اما در ایران این روند برعکس است! او در ادامه گفت که من اصلا دوست ندارم به من بگویند دختر خوشگله سینمای چون من دوست دارم من را به خاطر توانایی هایم بشناسند و نه به خاطر صورتم. او گفت این حرف فرد مصاحبه کننده بوده که به من و خواهرم گفته شما که شما که همیشه با هستید پس چه خوب خواهد شد که با دو برادر ازدواج کنید تا همیشه با هم باشید که من و خواهرم خندیدیم و به شوخی گفتیم بله و… و خلاصه این پاکرو عنوان کرد که این شرط را او نگذاشته و صرفا نتیجه یک مصاحبه از زبان فرد مصاحبه کننده بوده است.

از افسانه پاکرو در تی وی پلاس پرسیده شد که تو در جایی گفته ای که پسر شایسته ایران محمدرضا گلزار است، آیا پشت این حرفت زمینه خاصی هست؟ افسانه پاکرو این گفته خود را مجددا تایید کرد اما زمینه این نظرش را عنوان نکرد و گفت اتفاقا این اعلام نظر من باعث شد تا نظرات زیادی بیان شود که چرا مثلا شهاب حسینی را نگفته ام. افسانه پاکرو در تی وی پلاس گفت که بعد از این ماجرا آنچنان خواستگار دو برادر برای مان آمده که خودمان خسته شدیم! در ادامه گفت که شاید انتخابم یک فرد خارجی باشد اما دوست دارم همسر آینده ام ایرانی باشد چون مردان ایرانی غیرت دارند که شاید این نوع غیرت در مردان خارجی وجود نداشته باشد.

شرط ازدواج افسانه پاکرو برای ازدواج آن است که چون خواهرش را بسیار دوست دارد و نمی تواند از او جدا شود، بنابراین قصد ازدواج ندارد مگر این که دو برادر به خواستگاری آنها بیایند که آنها برای همیشه کنار هم باشند و دیگر مجبور به جدایی از خواهرش نیست!. کاربران مجازی به انتشار متن مصاحبه افسانه پاکرو در تی وی پلاس واکنش نشان داده و به او لقب خودشیفته دادند و مدعی شدند هیچ کس به تو نمی گویدد خوشگل و زیبا و بسیاری به قد کوتاه او اشاره کردند و خلاصه او را یک خودشیفته با اعتماد به نفس بالا دانستند!. در سریال پر طرفدار دلنوازان با بازی سحر قریشی، شاهرخ استخری و… قرار بوده که افسانه پاکرو به جای سحر قریشی ایفای نقش کند که چون تمایلی به دیده شدن هر شب در تلویزیون نداشته است، در سال ۱۳۸۸ دو بار قرارداد خود با عوامل ساخت این سریال را لغو کرد.

منبع

+ نوشته شده در يکشنبه 10 بهمن 1400ساعت 12:18 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 6