یکتاس

خنده بر هر درد بی درمان دواست

خنده بر هر درد بی‌درمان دواست

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، بررسی‌ها توسط محققان دانشگاه سان‌دیه‌گو نشان می‌دهد که میزان ترشح هورمون "بتااندورفین" و هورمون رشد با خندیدن و یا تماشا کردن برنامه‌های شاد، حدود ۲۷ و ۸۷ درصد در بدن افزایش پیدا می‌کند. چنانچه در این کشورها روش بذله گویی یا خنده درمانی هدفمند نیز به کار برده نشود، استفاده از دلقک‌ها در درمانگاه‌های ویژه اطفال و بخش‌های بستری کودکان جایگاه خاصی دارد و به روند بهبود بیماران کمک می‌کند. موضوع مهم اینکه این روش با تقویت دستگاه دفاعی بدن در بهبود بیماران مبتلا به سرطان که دچار افسردگی نیز شده‌اند، اهمیت ویژه‌ای دارد و روند مداوای آن را سریع‌تر می‌کند.

همچنین خنده بر عملکرد مغز و غده‌های درون‌ریز تاثیر مستقیم دارد و موجب آزاد شدن مواد شیمیایی تنش‌زدا و همچنین کاهش اثرات هورمون‌های آدرنالین و نورآدرنالین می‌شود. بنابراین افرادی که دائم می‌خندند، قدرت دفاعی بالاتری دارند، در برابر عوامل بیماری‌زا کمتر تسلیم می‌شوند و در نتیجه وضعیت سلامت آن‌ها بهتر از دیگران است. بنابراین همه افراد به طور طبیعی پس از تماشا کردن برنامه‌های شاد یا قرار گرفتن در جمع افراد شاد، احساس آرامش درونی و رضایت خاطر می‌کنند. این شیوه درمانی معجزه گر باعث انتشار هورمون آندورفین می‌شود که نقش مهمی در بهبود سوخت و ساز بدن دارد و انرژی افراد را افزایش می‌دهد.

به طور کلی می‌توان گفت که خندیدن، نقش مهمی در تامین سلامت جسمی و روحی افراد دارد و روشی معجزه‌آسا برای درمان بسیاری بیماری‌ها است. با خندیدن و ترشح آندروفین تاثیر کاهش این هورمون‌ها خنثی می‌شود و افراد از مبتلا شدن به بیماری‌هایی نظیر افسردگی خلاص می‌شوند. از دیگر اثرات خندیدن می‌توان به بهبود عملکرد سیستم تنفسی از طریق تبادل هوای باقیمانده و افزایش اکسیژن خون اشاره کرد. در این روش توسط ابزارهای شوخ طبعی، نوارهای ویدیویی سرگرم کننده و هنر بازیگران کمدی، امراض مزمن بیماران درمان می‌شود. همچنین خندیدن، عملکرد هوشمندانه و خلاقیت افراد را افزایش می‌دهد و حافظه کوتاه مدت آن‌ها را بهبود می‌بخشد.

مِهروَرزی با همه آیینِ ماست!

محققان گفته اند، اگر ما تظاهر به خندیدن کنیم؛ ضمیر ناخودآگاه ما در تشخیص اصل یا ظاهری بودن خنده و شادی ما، چندان دقت نمی کند و آن را اصل می پندارد و پیام آرامش به بدن می دهد و بدین صورت حال ما بهتر می شود. خنده یک مرحله ی پیشرفته تر لبخند است، به طوری که اگر لبخند را به غنچه تشبیه کنیم، خنده دقیقا یک گل شکفته و باز شده ی خوشبو خواهد بود. اکنون بیایید، خسیس نباشیم و یک شکم حسابی بخندیم.

گریه بر درد بی درمان دواست.

, شعر نو خنده بر هر درد بي درمان دواست, گریه بر هر درد بی درمان دواست - بقعه مبارکه - blogfa, گریه بر هر درد بی درمان دواست - روزهایم آفتابی نیست, گریه بر هر درد بی درمان دواست - گیلان آنلاین, گریه بر هر درد بی درمان دواست - ویستا, گریه بر هر درد بی درمان دواست ! - اینجا لجمن است, گریه بر هر درد بی درمان دواست. , گریه بر هر درد بی درمان دواست | The Iranian, گریه بر هر درد بی درمان دواست | عطارک, گریه بر هر درد بی درمان دواست نسخه متنی, گریه بر هر درد بی درمان دواست! - YouTube, گریه بر هر درد بی درمان دواست! - نامه نیوز, گریه بر هر درد بی درمان دواست. - دانشکده علوم قرآنی - blogfa, گریه بر هر درد بی‌درمان دواست - خبرآنلاین, گریه بر هر درد بی‌درمان دواست! | مجله دلتا, گریه برهر درد بی درمان دواست! - آپارات, گریه هم دواست - هیچ هیچ و دیگر هیچ.

برچسب‌ها:" گریه بر هر درد بی درمان دواست " - پرتال جامع علوم انسانی, «گریه بر هر درد بی درمان دواست» - فاتحان قله عشق - blogfa, بایگانی‌های " گریه بر هر درد بی درمان دواست " - پرتال جامع. , چرا خنده بر هر درد بی درمان دواست ؟! - بیتوته, خنده بر هر درد بی درمان دواست - آمدی جانم بقربان و به هنگام آمدی, سخن سبز - گريه بر هر درد بي درمان دواست.

خنده بر هر درد بی درمان دواست

با اینکه مشغله‎های زندگی روزمره شاید به نظر بعضی افراد مجالی برای شاد بودن و خندیدن باقی نمی‎گذارد، اما اگر بدانیم خنده تا چه اندازه وضعیت سلامت جسم و روح را بهبود می‎بخشد، حتما چند دقیقه شاد بودن را در برنامه های زندگی می‎گنجانیم تا انتظار در مراجعه به پزشک و تحمل بیماری را کاهش دهیم. پژوهشگران بر این باورند که گنجاندن شادی و خنده به عنوان یک اصل زندگی در روزمرگی‎ها می‎تواند منجر به افزایش طول عمر شود و توانایی بدن برای مقابله با بیماری های مرتبط با استرس را کاهش دهد. در واقع قبل از اینکه کلام و کلمات بتوانند دو نفر را برای تعامل اجتماعی و عاطفی آماده کنند، لبخند و چهره بشاش آنهاست که احساس خوبی ایجاد کرده و زمینه گفتگوی سازنده را فراهم خواهد کرد.

اگر کنار شادی و خنده در شیوه زندگی، به برنامه غذایی درست و تحرک کافی نیز توجه شود، می‎توان همه شانس ها برای زندگی همراه با سلامت را در اختیار داشت. طی تحقیقات علمی مشخص شده است که تاثیر تمرینات خنده بر بعضی بیماران مبتلا به روماتیسم که از درد شدیدی رنج می‎برند، بیشتر از داروهای مُسکن است. افزایش تقویت سیستم ایمنی بدن، موجب مقاومت بهتر در برابر سرطان، افسردگی، بیماری‎های قلبی-عروقی، میگرن و بی خوابی می‎شود. » این جمله کاملا درست است و در حقیقت مطالعات علمی تاثیر واقعی خنده بر سلامت جسمی، هیجانی و اجتماعی را تایید می‎کنند. خنده باعث تولید اندروفین در بدن می‎شود که این هورمون ها به عنوان مُسکن طبیعی، درد را در زمان کوتاهی تسکین می‎دهند.

زیرا در واقع یک دقیقه خنده، می تواند معادل ۱۰دقیقه قایقرانی یا دویدن، به عملکرد مطلوب سیستم قلبی کمک کند. خنده نقش مهمی در تنظیم تعاملات اجتماعی بشر دارد و برقراری ارتباطات بین گروههای مختلف را آسان‎تر می‎کند. همچنین احتمال لخته شدن خون و پرفشاری خون را کاهش داده و باعث بهبود جریان خون و اکسیژن به قلب می‎شود. شاید به نظر عجیب بیاید، اما خنده مانند دیگر ورزش های هوازی تاثیر فوق العاده ای بر سلامت قلب دارد. هنگام خندیدن استرس کاهش یافته و تعادل هورمون‎های هیجانی در مدت بسیار کوتاهی ایجاد می‎شود. همچنین، ثابت شده سلول های خاص محافظت در برابر عوامل جدی بیماری‎ها، ترمیم و احیا می‎شوند.

منبع

+ نوشته شده در شنبه 9 بهمن 1400ساعت 11:44 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 4