یکتاس

فرناز رهنما

بیوگرافی فرناز رهنما و همسرش کیارش اعتمادی + عکس

به نظرم بازیگری شاخه هایی اعم از تحلیل شخصیت، شناخت موقعیت در فیلم نامه و خیلی چیزهای دیگر دارد که بحثی طولانی است و اگر به صورت آکادمیک بازیگری را نیاموزی، نمی توانی بازی های مختلفی ارائه دهی و ما خیلی از بازیگران را می بینیم که تحصیلات آکادمیک ندارند و همه نقش ها را یک جور بازی می کنند در صورتی که افرادی که از دانشگاه وارد این حرفه می شوند یا در تئاتر تجربه به دست آورده اند، فکر می کنم ۹۰-۹۵ درصد آن ها یک نقش را ۲ بار تکرار نمی کنند یعنی حداقل خلاقیت و ابداعی در کار خود می آورند و این نتیجه مثبت گذراندن تحصیلات آکادمیک است. خیر این گونه نیست اکنون می گویند بازیگران خوب دستمزد می گیرند در صورتی که شاید یک بازیگر یک یا ۲ پیشنهاد کاری در طول سال داشته باشد ولی من به عینه می بینم که در اثری هم که کار می کنی دستمزدت را هم نمی گیری و بازیگری شغل محسوب نمی شود چون بازیگر ابزار کاری اش تلفن همراهش است و اگر تلفن زنگ بخورد سرکار می رود در غیر این صورت خیر و این بخش بدی است که هیچ تضمینی وجود ندارد.

آن موقع یادم است که دلم می خواست در یک سری فیلم ها بازی کنم یا فیلم‌هایی می دیدم می گفتم چه قدر خوب است من هم در آن فیلم بازی کنم ولی آن دوره دیگر گذشته است و اکنون فیلم خوبی نمی بینم که بخواهم آن تصور گذشته را داشته باشم به جز تعداد فیلم های انگشت شماری که دلم می خواست در آن گونه فضاها کار کنم. وقتی در تئاتر «چشم اندازی از پل» در سال ۸۴ بازی کردم پیشنهادهای کاری بسیاری به من شد و اتفاق های خوبی برایم افتاد ولی با بازی در سریال «ساختمان پزشکان» بین مردم شهرت پیدا کردم اتفاقی که در سریال های «زیرزمین»، «مأمور بدرقه» یا فیلم های «اقلیما» و «بعد از ظهر سگی سگی» نیفتاد.

دلم می خواهد حتی اگر آهسته در این حرفه حرکت می کنم ولی پیوسته باشم یعنی می دانم این ریسک وجود دارد که حضور کمرنگی داشته باشم و فراموش شوم ولی فکر می کنم اگر کاری ماندگار باشد یا حداقل تلاش کنم بازیگر خوبی باشم شاید بتوانم با مافیای سینما و تلویزیون مبارزه کنم و بمانم. از دوران کودکی پدرم به شدت مشوق من بود و حتی در دوران تحصیل، پدرم با نام بردن از فیلم های مختلف اصرار داشت فیلم ها را به خوبی بشناسم که چه فیلمی را کدام کارگردان با چه بازیگرانی ساخته است و فیلم را ببینم. علاقه دارم آن قدر مسیر بازیگری ام ادامه داشته باشد که روزی بتوانم نقش مادربزرگ را در فیلمی بازی کنم یعنی مردم بگویند فرناز رهنما ۳۰-۴۰ سال است در این حرفه کار می کند و اکنون به این جا رسیده است.

بیوگرافی فرناز رهنما و همسرش + عکس های شخصی و هنری

بعد از حضور در کلاس های بازیگری استاد سمندریان و کسب تجربه در زمینه نمایش فرناز رهنما در سال ۱۳۸۴ با حضور در یک نمایش به نام «چشم اندازی از پل» بر روی صحنه تئاتر حضور پیدا کرد و پنج سال بعد در سال ۱۳۸۹ موفق شد به عنوان یکی از بازیگران نقش اول سریال جذاب «ساختمان پزشکان» پذیرفته شود و حضور او در این سریال باعث دیده شدنش به عنوان یکی از بازیگران خوب به او کمک کرد و در مدت کوتاهی مخاطبین بسیاری پیدا کرد. او سالهاست که با کیارش اعتمادی که در زمینه آهنگسازی مشغول به فعالیت است ازدواج کرده،ماجرای آشنایی آنها به دوران دانشگاه و دانشکده برمی گردد و در آن زمان آنها با یکدیگر آشنا شدند و به مدت ۱۵ سال است که از آشنایی و شش سال از ازدواجشان می گذرد و با صداقت و عشق و علاقه و احترام در کنار یکدیگر مشغول به فعالیت های هنری می باشند.

فرناز رهنما در بیست و چهارم مهرماه سال ۱۳۶۰ در شهر فلاورجان اصفهان به دنیا آمد او دارای یک خواهر کوچکتر به نام نوشین می باشد و پدر او چند سالی است که به رحمت خدا رفته و در زمان حیات در موفقیت فرناز نقش بسزایی داشت و به عنوان مشوق اصلی برای او به حساب می آمد. پیش از سریال «ساختمان پرشکان» هم در سریال های تلویزیونی بازی کرده بودم و اتفاقا بعضی از آنها مثل «مامور بدرقه» و «زیرزمین» سریال های مناسبتی بودند اما در نهایت با سریال «ساختمان پزشکان» بود که مردم مرا شناختند. فرناز رهنما در دانشکده هنر و معماری در رشته نمایش در مقطع کارشناسی تحصیل کرده همچنین او در ۱۹ سالگی با تشویق پدرش در زمینه رشته تئاتر در دانشگاه پذیرفته شد و با حضور در کلاس های بازیگری مسیر هنری خود را آغاز کرد.

او همچنین در سالهای ۸۵ توانست در فیلمی به نام «اقلیما» حضور پیدا کند و البته پیش از آن در سریال تلویزیونی به نام «یادداشت های یک زن خانه دار» در سال ۱۳۹۴ نقش آفرینی کرد. من از نوجوانی ورزش را ترک نکردمبا همسرم در یک ورزش مشترک فعالیت می کنیم، ووشو ورزش رزمی و جذابی است که با هم به آن مشغولیم و تفریح دیگرمان نیز آشپزی مشترک است. ازدواج برکت را به زندگی مان آورد فرناز رهنما:اینکه می گویند ازدواج برکت را به زندگی می آورد درست است. دو ماه پس از ازدواج مان من سرکار سریال «ساختمان پزشکان» رفتم و کیارش هم سفارش کاری خوبی دریافت کرد. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

بیوگرافی فرناز رهنما + عکس های اینستاگرام فرناز رهنما

از وقتی با کیارش آشنا شدم و از وقتی به یاد دارم ایشان هم از من حمایت کرده است؛ اتفاقا به خاطر شناخت کیارش با دنیای هنر این حمایت ها از جنس «آفرین چقدر خوب بودی» نیست و در کنار همه تشویق ها نگاهی منتقدانه هم وجود دارد؛ مثلا ممکن است سر یک کاری چند روز دغدغه ام تمرین بخشی از یک نمایش یا سریال باشد و برای چگونگی اجرای آن دچار تردید شوم و اصلا این طور نیست که فکر کنم همسرم سر از کار بازیگری در نمی آورد. بانوی آوازخوان (۱۳۹۸، تئاتر شهر) تبرئه (۱۳۹۸، تماشاخانه ایرانشهر) حادثه در ویشی (۱۳۹۵، تماشاخانه ایرانشهر) تقدیر بازان (۱۳۹۴، پخش از مرکز موسیقی بتهوون) آرسنیک و تور کهنه (۱۳۹۳، تماشاخانه ایرانشهر) پس از سقوط (۱۳۹۰، تماشاخانه ایرانشهر) آمادئوس (۱۳۸۸، تئاتر شهر) دوازده (۱۳۸۷، تئاتر شهر) تبرئه (۱۳۸۶، تئاترشهر) چشم اندازی از پل (۱۳۸۴، سالن اصلی تئاتر شهر) در وادی (۱۳۸۲، حوزه هنری).

اخیرا هم سفری به اروپا داشتیم که خیلی جذاب و البته آموزنده بود؛ آموزنده از این جهت که بیشتر از قبل متوجه شدم ما ایرانی ها چقدر خودمان را در زمینه هنر دست بالا می گیریم؛ در حالی که هنرمندان بی ادعایی در اروپا دیده می شوند که حتی گمنام هستند ولی سطح کیفیت هنرشان و سطح سواد و شدت تمرین شان که از خروجی شان پیداست متحیر کننده است و بسیار کم ادعاتر از خیلی از هنرمندان وطنی هستند. یک سری اولویت ها برایم مهم بودند که فرناز همه آنها را داشت؛ مثلا برایم مهم بود همسرم با هنر و دنیای آن آشنایی داشته باشد و به من به عنوان یک موزیسین که شغل اصلی ام آهنگسازی است نگوید:« ای بابا موسیقی که نشد کار؛ حالا کار اصلیت چی هست؟ » (می خندد) قطعا اخلاقیات برایم مهم بود و فرناز دختر بسیار مهربانی بود و مشترکات زیادی داشتیم.

بچه مهندس (علی غفاری، ۱۳۹۹) هشت و نیم دقیقه (شهرام شاه‌حسینی، ۱۳۹۵) یادداشت‌های یک زن خانه‌دار (مسعود کرامتی، ۱۳۹۴) هفت سنگ (علیرضا بذرافشان، رمضان ۱۳۹۳) ساختمان پزشکان (سروش صحت، ۱۳۸۹) مأمور بدرقه (سعید سلطانی، رمضان ۱۳۸۷) زیر زمین (علیرضا افخمی، رمضان ۱۳۸۵) بررسی یک پرونده (علاءالدین رحیمی، ۱۳۸۱). فرناز رهنما و همسرش، کیارش اعتمادی از همین زوج های دوست داشتنی هستند که با وجود اینکه پانزده سال از زمان آشنایی و شش سال از ازدواج شان می گذرد همچنان پایبند به اصل صداقت و احترام متقابل هستند و بزنیم به تخته در کنار هم شاد و خوشبختند و زندگی شان پر است از فعالیت های هنری، جنب و جوش و هیجان.

بیوگرافی فرناز رهنما + اینستاگرام

سینمایی های فرناز رهنمایک، دو، یک (مانیا اکبری، ۱۳۸۹)چیزهایی هست که نمی دانی (فردین صاحب‌الزمانی، ۱۳۸۹)بعد از ظهر سگی (مصطفی کیایی، ۱۳۸۸)اقلیما (محمدمهدی عسگرپور، ۱۳۸۵)سریال هابچه مهندس (علی غفاری، ۱۳۹۹)هشت و نیم دقیقه (شهرام شاه‌حسینی، ۱۳۹۵)یادداشت‌های یک زن خانه‌دار (مسعود کرامتی، ۱۳۹۴)هفت سنگ (علیرضا بذرافشان، رمضان ۱۳۹۳)ساختمان پزشکان (سروش صحت، ۱۳۸۹)مأمور بدرقه (سعید سلطانی، رمضان ۱۳۸۷)زیر زمین (علیرضا افخمی، رمضان ۱۳۸۵)بررسی یک پرونده (علاءالدین رحیمی، ۱۳۸۱)تله فیلم هاکام ماهی (آرش سنجابی، ۱۳۹۵ – فیلم ویدئویی)سوگند (فربد شکرایی، ۱۳۹۲)نیرنگ (مهرداد خوشبخت، ۱۳۸۷)روبات (مهرداد خوشبخت، ۱۳۸۶)مهر بی‌پایان (محسن منشی‌زاده، ۱۳۸۸)روشنایی دریا (حسن لفافیان، ۱۳۸۷)تئاتر هابانوی آوازخوان (۱۳۹۸، تئاتر شهر)تبرئه (۱۳۹۸، تماشاخانه ایرانشهر)حادثه در ویشی (۱۳۹۵، تماشاخانه ایرانشهر)تقدیر بازان (۱۳۹۴، پخش از مرکز موسیقی بتهوون)آرسنیک و تور کهنه (۱۳۹۳، تماشاخانه ایرانشهر)پس از سقوط (۱۳۹۰، تماشاخانه ایرانشهر)آمادئوس (۱۳۸۸، تئاتر شهر)دوازده (۱۳۸۷، تئاتر شهر)تبرئه (۱۳۸۶، تئاترشهر)چشم اندازی از پل (۱۳۸۴، سالن اصلی تئاتر شهر)در وادی (۱۳۸۲، حوزه هنری)به این پست امتیاز بدید.

بازیگران سریال ساختمان پزشکان :بهنام تشکر در نقش دکتر نیما افشار بیژن بنفشه‌خواه در نقش دکتر هومن ملک‌زادشقایق دهقان در نقش پرستو شیرزاد هومن برق‌نورد در نقش ناصر افشار سیروس ابراهیم‌زاده در نقش دکتر فرزانهمونا فرجاد در نقش دکتر کتایون برهان‌نژادمحمد شیری در نقش سرهنگ کلانتری نعیمه نظام‌دوست در نقش نهال امید روحانی در نقش دکتر امیرمنصور سهرابی بچه مهندس 3. ( بیوگرافی فرناز رهنما + اینستاگرام ) نام نام خانوادگیفرناز رهنما Farnaz Rahnamaتاریخ تولد27 مهر 1360 October 19, 1981محل تولداصفهانتحصیلاتکارشناسی تئاترقد158 سانتیمتروضعیت تاهلمتاهلهمسرکیارش اعتمادیبیوگرافی فرناز رهنما + اینستاگرامپدر و مادر فرناز رهنما آغاز فعالیت هنری.

بیوگرافی فرناز رهنما + عکس های فرناز رهنما و همسرش

فرناز رهنما در دانشگاه هنر و معماری در رشته نمایش مشغول تحصیل بود و با برادر همسرش که در همان دانشگاه نقاشی‌ می‌خواند به عنوان هم‌دانشگاهی آشنا بود و همین، منجر به آشنایی با کیارش اعتمادی شد. آغاز فعالیت حرفه ای فرناز رهنما در تلویزیون از سال ۱۳۸۵ در فیلم تلویزیونی «زیر زمین» به کارگردانی علیرضا افخمی می باشد. فرناز رهنما از سال ۱۳۷۹ وارد تئاتر شد و در سال ۱۳۹۴ با بازی در نمایش چشم اندازی از پل، کارهای زیادی به وی پیشنهاد شد. فرناز رهنما دوران کودکی به تماشای فیلم و حرفه بازیگری علاقمند بوده و پدرش نیز در این زمینه او را تشویق می کرده است. • فرناز رهنما به شدت اهل سفر هست و اگر فرصت کافی داشته باشد حتما برای سفر برنامه‌ریزی می‌کند.

فرناز رهنما وقتی بیست سالش بود با همسرش آشنا شد و بعد از هفت سال آشنایی با هم ازدواج کردند. فرناز رهنما با هنرنمایی در نقش نازنین در سریال ساختمان به اوج محبوبیت خود رسیده است. • با همسرش دو فعالیت تفریحی مشترک دارند یکی از آن ها ورزش ووشو و دیگری اشپزی است. فرناز رهنما در نقش نازنین در ساختمان پزشکان، به کارگردانی سروش صحت شهرت یافت. فرناز رهنما فارغ التحصیل رشته بازیگری تئاتر از دانشگاه هنر و معماری است. همچنین دوره بازیگری اش را در کلاس های مرحوم حمید سمندریان گذرانده است. فرناز رهنما سالهاست با کیارش اعتمادی آهنگساز ازدواج کرده است.

منبع

+ نوشته شده در دوشنبه 11 بهمن 1400ساعت 12:52 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 6

شراره درشتی

پس از رفتن رضا از ایران در سال 62 ، من و دوستانش به شدت علاقه مند بودیم او به ایران بازگردد اما هر چه می کردیم موفق نمی شدیم تا این که پس از گذشت سال ها با اطلاع حمید جبلی طی نامه ای به رضا حقیقتی را برایش مطرح کردم که در واقع حقیقت نداشت و امیدوار بودم به دلیل علاقه بسیار زیاد او به جبلی، کلکم بگیرد. شراره درشتی فعالیت بازیگری را از سال 74 آغاز کرد او در کلاسهای مرحوم استاد سمندریان شرکت کرد و بعد از پایان این دوره بسیار مورد توجه کارگردانهای سینما و تئاتر قرار گرفت و چندین سریال و فیلم بازی کرد. سوسن پرور نیز یکی دیگر از هنرمندان محبوب کشور با تراشیدن موهای سرش با شراره ابراز همدردی کرد و این اقدام خانم پرور باعث تحسین او از طرف تمام کاربران و چهره های معروف کشور شد.

او چندین کار تلویزیون و سینمایی انجام داد اما سرگرم شدن با کار هم نتوانست او را آرام کند و به زندگی عادی بازگرداند سرانجام شراره درشتی تصمیم گرفت به سوییس مهاجرت کند. فوت رضا ژیان بر اثر سرطان او در سال 80 با رضا ژیان ازدواج کرد زندگی عاشقانه آنها بسیار کوتاه بود و رضا ژیان در سال 81 در سن 53 سالگی براثر ایست قلبی در تهران فوت کرد. نبودنت در عرصه هنر ایران همواره مشهود است و این را همه مردم میدانند که تو چه هنرمندان بزرگی را پرورانده و تحویل جامعه هنری دادی که در هیچ مثل آبادی مثال زدنی نیست. احترام میگذارم به همه عزیزانی که جای خالی رضا ژیان را هنوز حس میکنند، احترام میگذارم به همه آرزوهای بر آورده نشده رضا ژیان که زیر بازارچه سرگردانند.

شراره درشتی با انتشار عکسی از خود در صفحه اینستاگرامش خبر داد که به بیماری سرطان مبتلا شده اما اراده‌ای قوی دارد و می‌خواهد آن را شکست دهد. همسر سابق رضا ژیان زویا زاکاریان شاعر و ترانه‌سرای است که از ابتدای انقلاب اسلامی به آمریکا مهاجرت کرد و در آنجا زندگی می‌کند. محمد ژیان برادر رضا درباره بازگشت رضا ژیان به ایران در سال 95 و زمانی که مراسم بزرگی به مناسب تولد رضا ژیان برزگرا شده‌ بود گفت:. او طی برنامه ای در لس آنجلس به نام «شبی با رضا ژیان» با دوستان، همسرش زویا زاکاریان و پسرش آرتین خداحافظی کرد و به ایران آمد. نبودنت 15 ساله شده و من نه بعنوان همسرت بلکه بعنوان یکی از شاگردانت ادای احترام میکنم به تمامی درس های زندگی که از تو آموختم.

بیوگرافی شراره درشتی همسر رضا ژیان + عکس

آثار هنری شراره درشتی: مجموعه‌های تلویزیونی - شن‌های کف رودخانه (یوسف سیدمهدوی ۱۳۷۶) - سبز زخمی (بهرام کاظمی ۱۳۷۶) - فردا دیر است (حسن فتحی ۱۳۷۶) - عاقبت نقدفروشی، عاقبت نسیه‌فروشی (رضا ژیان ۱۳۷۷) - روزهای زندگی (سیروس مقدم ۱۳۷۸–۱۳۷۷) - کاکتوس (محمدرضا هنرمند ۱۳۷۹) - زیر آسمان شهر (مهران غفوریان ۱۳۸۱) - بانکی‌ها (مهدی مظلومی ۱۳۸۲) - مثل همیشه (سید وحید حسینی ۱۳۸۴) - پدرخوانده (محمدرضا ورزی ۱۳۸۴) - دفترخانه شماره ۱۳ ( سید وحید حسینی ۱۳۸۸). تئاتر - دختر گل فروش - معرکه در معرکه - مرده‌های بی کفن و دفن - عشق روی خرپشته - عاقبت عشاق سینه‌چاک - هرا - جمعه سی دی - عروسی حاکم ملایر فیلم‌ سینمایی - شاخه گلی برای عروس (قدرت‌الله صلح میرزایی، ۱۳۸۳) - بله‌برون (داود موثقی، ۱۳۸۲) تله فیلم - هیس - راز شقایق‌ها - آخرین روز ماه (۱۳۸۵) - جدا افتاده (داوود موثقی، ۱۳۸۳) - عشق آباد (۱۳۹۰) - خواهران عجیب غریب - پول درشت - آینه - شب میهمانی.

شراره درشتی چندین کار تلویزیون و سینمایی انجام داد اما سرگرم شدن با کار هم نتوانست او را آرام کند و به زندگی عادی بازگرداند سرانجام شراره درشتی تصمیم گرفت به سوییس مهاجرت کند. شراره درشتی در سال 80 با رضا ژیان ازدواج کرد زندگی عاشقانه آنها بسیار کوتاه بود و رضا ژیان در سال 81 در سن 53 سالگی براثر ایست قلبی در تهران فوت کرد. بیماری شراره درشتی: شراره درشتی در صفحه اینستاگرامش با انتشار عکسی اعلام کرد که به علت بیماری سرطان سینه در بیمارستان بستری می باشد. فاصله سنی زیاد او و رضا ژیان ( متولد سال 1328 در تهران ) ازدواج این زوج هنرمند را مورد توجه مردم قرار داد. ازدواج شراره درشتی: شراره درشتی زمانی که بسیار جوان بود با رضا ژیان ازدواج کرد.

او هر سال در سالگرد فوت شوهرش از خوبی‌هایش می‌نویسد و یاد او را زنده نگه می‌دارد. شراره درشتی متولد 21 اردیبهشت 1354 در تهران و همسر مرحوم رضا ژیان است. شراره درشتی فعالیت هنری خود را در سال 1374 وقتی 20 ساله بود شروع کرد. آنها فرزندی نداشتند با این حال شراره درشتی به رضا ژیان وفادار ماند. شراره درشتی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون زن ایرانی است.

بیوگرافی کامل شراره درشتی + تصاویر و آدرس اینستاگرام

او پس از درگذشت همسرش به سوئیس مهاجرت کرد و از صحنهٔ هنری ایران فاصله گرفت ،سوابق هنری شراره درشتیشراره درشتی همسر رضا ژیانفیلم سینمایی های شراره درشتی ۱۳۸۳ شاخه گلی برای عروس (قدرت‌الله صلح میرزایی، ) ۱۳۸۲ بله‌برون (داود موثقی، )سریال های شراره درشتی۱۳۷۶شن‌های کف رودخانهیوسف سیدمهدوی۱۳۷۶سبز زخمیبهرام کاظمی۱۳۷۶فردا دیر استحسن فتحی۱۳۷۷عاقبت نقدفروشی، عاقبت نسیه‌فروشیرضا ژیان۱۳۷۸–۱۳۷۷روزهای زندگیسیروس مقدم۱۳۷۹کاکتوس(سری دوم)محمدرضا هنرمند۱۳۸۱زیر آسمان شهر(سری سوم)مهران غفوریان۱۳۸۲بانکی‌هامهدی مظلومی۱۳۸۴مثل همیشهسید وحید حسینی۱۳۸۴پدرخواندهمحمدرضا ورزی۱۳۸۸دفترخانه شماره ۱۳سید وحید حسینی.

پس از انقلاب بیشتر بر صفحه تلویزیون ظاهر شد که کارگردانی مجموعه تلویزیونی مثل‌آباد و بازیگری در آن و بازی در مجموعه‌ های محله برو بیا و محله بهداشت نام او را بیش از پیش مطرح کرد. نام نام خانوادگی :شراره درشتیتاریخ تولد :21 اردیبهشت 1354محل تولد :تهرانهمسر :رضا ژیانصفحه اینستاگرام شراره درشتی صفحه اینستاگرام شراره درشتی شراره درشتیشروع فعالیت هنری. خانم درشتی خرداد 98 با انتشار عکسی از خود در بیمارستان شهر زوریخ کشور سوئیس نوشت : من از سرطان قوی تر هستم / عشق بورزیم تا همیشه …. ژیان پس از تحصیلات دبیرستان در 20 سالگی به کارگاه نمایش وابسته به تلویزیون ملی پیوست و بصورت حرفه بازیگری را قبل از انقلاب شروع کرد.

او در سال 74 در نمایش های مختلفی بازی کرد و سپس با تله فیلم در تلوزیون دیده شد و در سال 82 و 83 تجربه بازی در 2 فیلم سینمایی را داشت. طبق انچه خود می‌گوید این توده سرطانی سه ماه پیش با عمل جراحی از پستان اش خارج شده و حالا روند شیمی درمانی را ادامه می‌دهد. این پیام اینستاگرامی وی با انبوهی از نظرات مثبت از طرف مردم و هنرمندان همکارش روبرو شد که آرزو سلامتی برای وی داشتند. شراره درشتی فعالیت بازیگری اش را از سال 74 آغاز کرد و در همان سال در کلاس های استاد حمید سمندریان حضور پیدا می کرد. در اوایل سال 80 با همسرش رضا ژیان آشنا شد و با وی ازدواج کرد که فاصله سنی آنها که حدود 26 سال بود بسیار جنجالی شد.

شراره درشتی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و همسر مرحوم رضا ژیان کیست؟ + اینستاگرام

وی همسر، رضا ژیان بود! او پس از درگذشت همسر خود به سوئیس مهاجرت کرد و از صحنهٔ هنری ایران فاصله گرفت! شراره درشتی در خرداد ماه سال ۱۳۹۸ شمسی در پستی در صفحه اینستاگرام خود خبر داد که به علت ابتلا به سرطان در بیمارستان بستری شده ‌است. به تازگی شراره درشتی همسر مرحوم رضا ژیان ، بازیگری که از بیماری سرطان بهبودی پیدا کرده بود، دوباره به علت این بیماری در بیمارستان سوئیس بستری شد. در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره شراره درشتی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و همسر مرحوم رضا ژیان خواهیم داشت! با ما همراه باشید. اما درباره شراره درشتی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون بد نیست بدانید وی متولد سال ۱۳۵۴ شمسی در شهر تهران می باشد.

ای کاشک تا زنده ایم با هم مهربون باشیم و به هم ابراز احساس کنیم.

بیوگرافی «شراره درشتی» و همسرش رضا ژیان + ماجرای بیماری سرطان و عکس های جدید

خانم شراره درشتی قبل از فوت همسرشان برای مدت کوتاهی خارج از کشور زندگی کردند زمانی که آقای رضا ژیان فوت کردند ایشان برای همیشه به کشور سوئیس مهاجرت کردند و ساکن شهر زوریخ شدند با این حال هر از گاهی برای دیدار خانواده و دوستان به ایران باز می گردند و فعالیت هنری خود را نیز ادامه می دهند آخرین اثری که از ایشان ثبت شده است نمایش «عشق آباد» در سال ۱۳۹۰ بوده است. ۱۳۷۶ شن‌های کف رودخانه ۲۶ قسمت ۱۳۷۶ سبز زخمی ۱۳۷۶ فردا دیر است ۲۶ قسمت بازی در اپیزود ۲۱ عروسک مو قرمز ۱۳۷۷ عاقبت نقدفروشی، ۱۳۷۸–۱۳۷۷ روزهای زندگی ۳۵ قسمت ۱۳۷۹ کاکتوس ۱۳۸۱ زیر آسمان شهر ۱۳۸۲ بانکی‌ها ۱۳۸۴ مثل همیشه ۱۳۸۴ پدرخوانده در نقش فرح دیبا ۱۳۸۸ دفترخانه شماره ۱۳.

شراره درشتی فعالیت خود را در ابتدا در سال ۱۳۷۶ با مجموعه تلویزیونی «شن های کف رودخانه» آغاز کرد این مجموعه به کارگردانی یوسف سیدمهدوی تولید شد همچنین اولین اثر سینمایی که در آن حضور پیدا کرد فیلم سینمایی «بله برون» از داوود موثقی بود این فیلم در سال ۱۳۸۲ تولید شد. در کارنامه هنری شراره‌درشتی کارهای شاخصی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به سریال «زیر آسمان شهر» اشاره کرد این سریال به کارگردانی مهران غفوریان در سال ۱۳۸۱ تولید شد همچنین او در مجموعه «روزهای زندگی» از سیروس مقدم حضور داشت این مجموعه در سال ۱۳۷۷ پخش شد. شراره درشتی همسر رضا ژیان می‌باشد آنها در سال ۱۳۸۰ ازدواج کردند اما چندی نگذشت که رضا ژیان بر اثر ایست قلبی در سن ۵۳ سالگی درگذشت تقریباً یک سال پس از از ازدواجشان این اتفاق افتاد پس از فوت رضا ژیان شراره درشتی ازدواج نکرد و تصمیم به مهاجرت گرفت.

خانم درشتی با انتشار عکس هایی در فضای مجازی اعلام کرده که به بیماری سرطان سینه مبتلا می باشد با این حال او بسیار با روحیه میباشدو اعتقاد دارد که می تواند این بیماری را شکست دهد. شراره درشتی بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون ایرانی متولد بیست و یکم اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۴ در تهران می باشد و فعالیت هنری خود را از سنین جوانی آغاز کرده است. رضا ژیان متولد سال ۱۳۲۸ یکی از بازیگران و کارگردانان معروف ایرانی می باشد که از قبل از انقلاب فعالیت هنری خود را آغاز کرده بود او سال ۱۳۸۱ درگذشت. دختر گل فروش معرکه در معرکه مرده‌های بی کفن و دفن عشق روی خرپشته عاقبت عشاق سینه‌چاک هرا جمعه سی دی عروسی حاکم ملایر.

بیوگرافی شراره درشتی و همسرش رضا ژیان +عکس

رضا جانم نبودنت ۱۶ ساله شد ثانیه ثانیه گذشت و من هرگز نخواستم از نبودن تو چیزی راباور و فاش کنم چرا که همیشه یادو خاطراتت همچون نفس کشیدن به تمام لحظاتم زندگی بخشید سعی کردم نگذارم نبودنت پنجره چشمانم نمایان شود نبودنت را در وجودم حبس کردم مگر گاهی که هوا ابری می شد و پنجره بارانی…… روحت شاد و یادت همواره زنده بزرگ مرد. از جمله مشهورترین آثار هنری دیگر او می‌توان به این موارد اشاره کرد: مجموعه‌های تلویزیونی «طنزآوران جهان»، «تهران ۱۱- ۵۹۵ ج ۴۸»، «آژانس دوستی»، «زیر بازارچه» و فیلمهای سینمایی «مرد عوضی»، «مومیایی ۳»، «مسافر ری»، «عشق فیلم» و نمایشهای «دوستان بامحبت» و «عشق روی خرپشته».

رضا ژیان پس از انقلاب بیشتر بر صفحه تلویزیون ظاهر شد که کارگردانی مجموعه تلویزیونی «مثل‌آباد» و بازیگری در آن و بازی در مجموعه‌های «محله برو بیا» و «محله بهداشت» نام او را بپش از پیش مطرح کرد. اما همواره ، اول به عنوان شاگردت و بعد به عنوان همسرت یادت برایم زنده است و ادای احترام می کنم به تمام درس های زندگی که از تو آموختم. شانزدهمین سالمرگ هنرمند فهیم استاد رضا ژیان را نه بعنوان همسرش بلکه بعنوان یکی از شاگردانش به مردم و جامعه هنری تسلیت عرض می کنم. رضا ژیان (متولد ۱۳۲۸، تهران – فوت شده ۲۷ بهمن ۱۳۸۱ تهران) بازیگر، کارگردان، فیلمنامه‌نویس سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی بود.

رضای مهربانم ، سالها پیش این خطوط از فروغ را خواندیم و عاشقی را آغاز کردیم و امروز چهارده سال می شود که تنها فروغ خوانده ام. تمام سالن های تاتر دلتنگ شنیدن صدایت هستند و هر نوری که در آنها روشن می شود خاطره ای از بودن تو را زنده می کند. آری آغاز دوست داشتن است گرچه پایان راه معلوم نیست من به پایان دگر نیندیشم که همین دوست داشتن زیباست …. عکس : ۱۳۷۸ تله فیلم دختر کدو تنبل کارگردان : زنده یاد رضا ژیان دستیار کارگردان : شراره درشتی. شراره درشتی متولد اردیبهشت ۱۳۵۴ در تهران و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون زن ایرانی است. «رضا ژیان» در بهمن ۱۳۸۱ در سن ۵۳ سالگی در «بیمارستان شهریار» تهران درگذشت.

رضا ژیان متولد 1328 در تهران، بازیگر بود ژیان پس از تحصیلات دبیرستان در 20 سالگی به کارگاه نمایش وابسته به تلویزیون ملی پیوست و بصورت حرفه بازیگری را قبل از انقلاب شروع کرد پس از انقلاب بیشتر بر صفحه تلویزیون ظاهر شد که کارگردانی مجموعه تلویزیونی مثل‌آباد و بازیگری در آن و بازی در مجموعه‌ های محله برو بیا و محله بهداشت نام او را بپش از پیش مطرح کرد وی در 53 سالگی بدلیل بیماری در بیمارستان شهریار درگذشت. شراره درشتی متولد 21 اردیبهشت 1354 در تهران بازیگر است سالها پیش فعالیت خود را از تئاتر شروع کرد، ازدواجش با رضا ژیان باعث شد در کارهای بیشتری حضور پیدا کند، اما با فوت همسرش به خارج از کشور مهاجرت کرد.

خانم درشتی و ژیان که مدتی در خارج از کشور زندگی کرده بودند، بعد از فوت همسرش مدتی به ایران آمد اما دوباره به کشور سوئیس و شهر زوریخ برگشت او در حال حاضر ساکن این کشور می باشد. در سال 74 شروه به بازی در نمایش های مختلفی کرد، ابتدا در تئاتر سپس با تله فیلم وارد تلویزیون شد و در سال 82 – 83 تجربه دو فیلم سینمایی را نیز بدست آورد. ازدواج آنها با فاصله سنی 26 ساله در ان زمان جنجالی شد، رضا ژیان قبل از خانوم درشتی یکبار نیز ازدواج کرده بودند که به طلاق منجر شده بود. درشتی هر از چندگاهی به ایران باز میگردد و در تئاترهایی که دوست داری بازی میکند اما بصورت جدی مدت هاست در سینما و تلویزیون حضور ندارد.

نام اصلی : شراره درشتی Sharare derashti تاریخ تولد : 21 اردیبهشت 1354 محل تولد : تهران حرفه : بازیگر سالهای فعالیت : 1376 تاکنون همسر : رضا ژیان. خانوم درشتی فعالیت خود را از سن 20 سالی شروع کرد، او در سال 1374 با حضور در کلاس های استاد حمید سمندریان دوره های بازیگری را گذارند.

شراره درشتی

سالها پیش فعالیت خود را از تئاتر شروع کرد، ازدواجش با رضا ژیان باعث شد در کارهای بیشتری حضور پیدا کند، اما با فوت همسرش به خارج از کشور مهاجرت کرد خانم درشتی فعالیت خود را از سن 20 سالی شروع کرد، او در سال 1374 با حضور در کلاس‌های استاد حمید سمندریان، دوره‌های بازیگری را گذارند در سال 74 شروه به بازی در نمایش‌های مختلفی کرد، ابتدا در تئاتر سپس با تله فیلم وارد تلویزیون شد و در سال 82 -83 تجربه دو فیلم سینمایی را نیز بدست آورد. اطلاعات تماس رویداد رمزینه اطلاعات تماس • اینستاگرام: shararehdarashti • وبسایت: صفحه در ویکی پدیا رویداد • رویدادهای جاری: 📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد رمزینه • کد QR: 📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید.

ازدواج در اوایل دهه 80 با رضا ژیان بازیگر شناخته شده ازدواج کرد ازدواج آن‌ها با فاصله سنی 26 ساله در ان زمان جنجالی شد، رضا ژیان قبل از خانوم درشتی یکبار نیز ازدواج کرده بودند که به طلاق منجر شده بود. بیوگرافی رضا ژیان رضا ژیان متولد 1328 در تهران، بازیگر بود ژیان پس از تحصیلات دبیرستان در 20 سالگی به کارگاه نمایش وابسته به تلویزیون ملی پیوست و بصورت حرفه بازیگری را قبل از انقلاب شروع کرد. پس از انقلاب بیشتر بر صفحه تلویزیون ظاهر شد که کارگردانی مجموعه تلویزیونی مثل‌آباد و بازیگری در آن و بازی در مجموعه‌‌های محله برو بیا و محله بهداشت نام او را بپش از پیش مطرح کرد.

در سویس شراره درشتی و ژیان که مدتی در خارج از کشور زندگی کرده بودند، بعد از وفت همسرش مدتی به ایران آمد اما دوباره به کشور سوئیس و شهر زوریخ. ادامه بازیگری شراره درشتی هر از چندگاهی به ایران باز میگردد و در تئاترهایی که دوست داری بازی می‌کند. شراره درشتی (به انگلیسی: Sharareh Darashti) هنرمند ایرانی، متولد 1354 در تهران است.

منبع

+ نوشته شده در دوشنبه 11 بهمن 1400ساعت 6:44 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 9

الناز حبیبی

عکس های الناز حبیبی و همسر سابقش + بیوگرافی و علت طلاق

در خلاصه داستان این سریال آمده است که سریال دودکش دربارهٔ دو خانواده است که زندگی ساده‌ای دارند و یک قالیشویی را اداره می‌کنند، اما هر بار ماجراها و مسایلی برای آنها اتفاق می‌افتد؛ مثلاً کارگاه شان پلمپ می‌شود و یا ماشینشان توسط پلیس توقیف می‌شودو از جهت دیگر داماد ان‌ها نصرت مسائل مالی اش به دیوار خرده است و. همسرم سال هاست که در خارج از کشور اقامت دارد و چون شرایط کاری من هم به گونه ای است که نمی توانم به واسطه شغلم از ایران بروم به همین خاطر من و ایشان از وقت های بیکاری مان استفاده می کنیم و به همدیگر سر می زنیم هر چند که این دوری و جدایی سخت است اما در شرایط کنونی چاره ای جز تن دادن به آن نداریم.

راستش را بخواهید وقتی حرف مهریه و رسم و رسوم مربوط به عروسی به میان آمد، من و مهدی تصمیم گرفتیبم خودمان را کنار بکشیم و مسائل را به بزرگترها واگذار کنیم چون می دانستیم آنها به دلیل اشرافشان نسبت به این مسائل، زبان هم را به خوبی می دانند و به قول معروف می دانند چگونه با هم صحبت کنند. همیشه دوم عید تلخ ترین روز زندگیمه… چون نبودنت و نداشتنتو بیشتر به رخم میکشه… انگارى دردام قده یه کوهن این روز یادم میندازه چقدر دنیا بى رحمه… چقدر اداماش بى وفان دلم برات تنگه … هنوزم هر کسى میگه مامان قلبم تند میزنه ،بغضم میگره… این دنیا بدون تو سخته، بد میگذره ، بد ده سال ….

الناز حبیبی با بازی در سریال “روزگار قریب”ساخته کیانوش عیاری و “فاصله ها ” در میان مردم دیده و شناخته شد اما در سال ۱۳۹۳ با ایفای نقش بهار در سریال دردسرهای عظیم ساخته برزو نیک نژاد توانست به اوج شهرت و محبوبیت برسد. الناز حبیبی در مصاحبه ای گفت: خانواده ام همیشه من را تشویق کرده اند، پدرم به‌ شدت طرفدار هنر است و از موسیقی تا سینما همه هنرها را دوست دارد، در زمینه بازیگری هم همیشه مشوق و همراهم بود و حتی تا ۱۶سالگی سر کارهایم حاضر می‌ شد. الناز حبیبی : با وجود اینکه خانواده من در خارج از کشور زندگی می کنند، اما همچنان به آداب و رسوم ایرانی اهمیت می دهند و حتی می توان گفت تا حد زیادی سنتی هستند، به همین خاطر مراسم خواستگاری ما به همان شیوه مرسوم سنتی برگزار شد.

بیوگرافی الناز حبیبی

خانم الناز حبیبی از کودکی به بازیگری علاقه داشتند و در سال 1376 وارد کانون پرورش فکری شدند و از طریق شوهر دختر عمه اش که مدیر تولید بود برای بازی در فیلم دفترچه خاطرات انتخاب شد الناز حبیبی به تازگی در سریال دوپینگ بازی کرده است که این سریال از شبکه سوم سیما در فروردین ماه 1399 پخش میشود. الناز حبیبی در خانواده ای پر چمعیت به دنیا آمده است و دارای 5 خواهر و یک برادر است وی فرزند آخر خانواده اش استمادر خانم الناز حبیبی در تاریخ 2 فروردین ماه سال 1385 فوت کردند و تمام خانواده خانم حبیبی مهاجرت کردند و در سوئد زندگی میکنند. پدر خانم حبیبی هم به شدت طرفدار هنر است و از موسیقی تا سینما به تمامی هنرها علاقمند هستندتا جایی که یکی از مشوق های اصلی الناز حبیبی برای بازیگر شدن پدرشان بوده است.

داستان سریال دوپینگ که کمی جنبه تخیلی هم دارد درباره دو نوزادی است که همزمان متولد می شوند. در بیوگرافی الناز حبیبی از سایت عرصه سه به بررسی بیوگرافی این خانم بازیگر می پردازیم. وی فارغ التحصیل لیسانی رشته کارگردانی است و همچنین فوق دیپلم رشته تدوین را نیز دارد. الناز حبیبی در سال 1391 با مهدی صاحب زمانی ازدواج کرده است ولی در سال 1393 از هم جدا شدند. الناز حبیبی خانم بازیگری است که به دلیل ریز نقش بودن نقش های خاصی را بازی کرده است. و سپس با چالش‌ هایی روبه‌رو خواهند شد که حتی آینده آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. الناز حبیبی بازیکر سینما و تلویزیون متولد 21 مرداد ماه سال 1367 در تهران است.

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

همسرم سال هاست که در خارج از کشور اقامت دارد و چون شرایط کاری من هم به گونه ای است که نمی توانم به واسطه شغلم از ایران بروم به همین خاطر من و ایشان از وقت های بیکاری مان استفاده می کنیم و به همدیگر سر می زنیم هر چند که این دوری و جدایی سخت است اما در شرایط کنونی چاره ای جز تن دادن به آن نداریم. این نکته را یادآوری کنیم که الناز حبیبی هیچ حرفی در مورد زندگی خصوصی اش با همسرش نزده است و صرفا بخاطر پاک شدن تصاویر همسرش از اینستاگرام نمی شود گفت که او طلاق گرفته است. البته این الناز حبیبی بود که به این شایعه ها در آخرین مصاحبه اش دامن زد و در آخرین مصاحبه اش از تمامی اعضای خانواده اش به غیر از شوهرش صحبت کرد و به این شایعات دامن زد.

الناز حبیبی گویا تمامی عکس های همسرش را از صفحه اینستاگرامش پاک می کند و همین موضوع باعث می شود یه سری شایعه ها در مورد اینکه الناز حبیبی از شوهرش طلاق گرفته پخش شود. برای بازی در آن فیلم دنبال دختری سروزبان‌ دار و بامزه می‌ گشتند که مرا انتخاب کردند با پدرم تماس گرفتند و پس از رضایت ایشان در ۱۱ سالگی وارد دنیای بازیگری شدم. پدرم به‌ شدت طرفدار هنر است و از موسیقی تا سینما همه هنرها را دوست دارد، در زمینه بازیگری هم همیشه مشوق و همراهم بود و حتی تا ۱۶سالگی سر کارهایم حاضر می‌ شد. مادرم دوست داشت من به محض اتمام دوره دبیرستان وارد دانشگاه شوم ولی فوت ایشان آنقدر برای من سنگین بود که چهار سال نه درس خواندم، نه کلاسی رفتم و نه کار کردم.

یکبار بخاطر اعتمادی که داشتم، فیلمنامه ای را بدون خواندن انتخاب کردم، بعد از 3 روز وقتی جلوی دوربین رفتیم دیدم آن چیزی نبود که فکر می کردم. در یک خانواده با 5 خواهر و یک برادر بزرگ شد و ته تغاری خانواده اش می باشد، تمام اعضای خانواده حالا مهاجرت کرده و در کشور سوئد زندگی می کنند. دوست دارم خودم باشم و کاری که خودم فکر می کنم درست است انجام بدهم؛ از میان بازیگران، فاطمه معتمد آریا و پرویز پرستویی را خیلی دوست دارم. فارغ التحصیل فوق دیپلم رشته تدوین و لیسانس رشته کارگردانی می باشد، از کانون پرورشی کودکان شروع کرد و حالا بازیگر سینما و تلویزیون است. الناز حبیبی سال 1391 وقتی 24 ساله بود با مهدی صاحب زمانی ازدواج کرد اما ایشان بواسطه شغلش خارج از کشور حضور دارد و کمتر به ایران می آید.

بیوگرافی و عکس های الناز حبیبی + ماجرای ازدواج و همسرش

الناز حبیبی از جمله بازیگران کم حاشیه سینما و تلویزیون ایران بوده است که با حضور در کارهای قوی و بازی در کنار بازیگران خوب توانسته رشد زیادی در این زمینه کند و در اکثر نقش هایی که به عهده داشته است کاملا موفق نیز بوده است و مخاطبان از بازی او لذت برده و مورد پسند نیز واقع شده است. روزگار قریب «۱۳۸۶» فاصله ها «۱۳۸۹» پنج کیلومتر تا بهشت «۱۳۹۰» سی امین روز «۱۳۹۰» تا ثریا «۱۳۹۰» لبه آتش «۱۳۹۰» فراموشی «۱۳۹۱» دودکش «۱۳۹۱» به خاطر مونا «۱۳۹۱» دودکش «۱۳۹۲» لام تا میم «۱۳۹۳» دردسرهای عظیم «۱۳۹۳» سر به راه «۱۳۹۴» دردسرهای عظیم۲ «۱۳۹۴». یکی از درخشان ترین بازیگران نسل جدید سینما و تلویزیون ایران الناز حبیبی می باشد که توانست با درخشش در سریال های مختلفی مثل دردسرهای عظیم به یک چهره محبوب در این حوزه تبلید شود که توانست در سنما نیز اثر گذار باشد.

البته این الناز حبیبی بود که به این شایعه ها در آخرین مصاحبه اش دامن زد و در آخرین مصاحبه اش از تمامی اعضای خانواده اش به غیر از شوهرش صحبت کرد و به این شایعات دامن زد. الناز حبیبی گویا تمامی عکس های همسرش را از صفحه اینستاگرامش پاک می کند و همین موضوع باعث می شود یه سری شایعه ها در مورد اینکه الناز حبیبی از شوهرش طلاق گرفته پخش شود. الناز حبیبی به دلیل اینکه فرزند آخر خانواده بوده است و مادرش توجه خاصی به او داشته است بعد از اینکه مادر را از دست می دهد به شدت ضربه می بیند. علاقه شدیدی است که میان او و خواهرش آی سودا وجود دارد و با اینکه خواهرش فقط دو سال از او بزرگتر است بعد از مادرش برای او مادری کرده است.

اوقات فراغت این بازیگر خوش چهره بیشتر به دیدن فیلم و سریالهای ایرانی می گذرد و عاشق سینما رفتن و شرکت در دورهمی هاي دوستانه است. شوهر وی اکنون در بيرون از کشور زندگی می‌کند و بدلیل این که همسر او کارش در سوئد نیز هست نمی‌تواند برای زندگی به ایران بیاید. برای شروع بازیگری با حمایت پدرش روبرو شده است و پس از کسب اجازه از پدرش در سن ۱۱ سالکی اولین کار هنری خود را تجربه می کند. خجالت نکش «۱۳۹۵» ماه گرفتگی «۱۳۹۵» زاپاس «۱۳۹۴» ناخواسته «۱۳۹۲» پیتزا مخلوط «۱۳۸۹» فصل باران‌هاي موسمی «۱۳۸۸». وی عاشق این است که روزی پولدارترین فرد دنیا شود و الان هم به واسطه فیلمهای خوبی که بازی کرده است ثروت زیادی دارد.

‏الناز حبیبی‏ Elnaz Habibi

الناز حبیبی می‌گوید: «من از آن دسته از آدم‌هایی هستم که اگر شش ماه پایم را از ایران بیرون بگذارم، با گریه بازمی‌گردم و مثل آدم‌هایی که سال‌ها وطن را ندیده‌اند خاک را می‌بوسم. دل‌خوشی‌های خانم بازیگر وقتی از او بپرسی چه چیزی بیشتر از همه خوشحالت می‌کند با این جواب روبه‌رو می‌شوید: «شادی خانواده، آرامش، سلامت و پول. من فعلاً تصمیمی مبنی بر کارگردانی و تدوین ندارم و در این رشته صرفاً به خاطر این درس می‌خوانم که چیزهای بیشتری از دنیای سینما یاد بگیرم. او سعی می‌کند با برقراری ارتباط با طرفدارانش، افراد جامعه و مهم‌تر از همه دوستان و همکاران سینمایی‌اش این خلا را در زندگی‌اش پر کند.

الناز، بازیگری در حوزه تصویر را از کودکی آغاز کرد، اما در اوایل دوران هنری‌اش به دلایل مختلف ازجمله یک غیبت 4 ساله، دیده شده است. الناز حبیبی اظهار می‌کند که ماندنش در ایران تنها به خاطر شغلش نیست، بلکه این عرق به وطن و خاک ایران است که او را ماندگار می‌کند. با اینکه بیش از یک دهه از عمر بازیگری الناز حبیبی می‌گذرد، اغلب او را به‌عنوان یک چهره جدید سینما تلویزیون می‌شناسیم. او در سال 1388 با فیلم «فصل باران‌های موسمی» به سینما آمد و در این مدت اثر چشمگیری در کارنامه سینمایی‌اش دیده نمی‌شود. دل نوشته الناز حبیبی برای مادرش: «همیشه وقتی نماز میخوند پیشش می‌شستم و وقتی سجده می‌کرد، تند تند سرشو می‌بوسیدم.

تمام اعضای خانواده او حتی همسرش مقیم خارج کشور هستند و بازیگر جوان مدت‌هاست به دور از آن‌ها در تهران زندگی می‌کند. زندگی شوهر او در خارج از کشور و حذف عکس‌های دو نفرشان از صفحه شخصی الناز حبیبی هم به تمام این شایعات دامن زده است. اعضای خانواده طرفداران پروپاقرص کارهای اویند و از آن‌طرف مرزها تمام کارهای خواهر کوچک‌تر را دنبال می‌کنند. نکته جالب‌توجه اینجاست که همسر وی نیز مانند دیگر اعضای خانواده در آن‌طرف مرزها و دور از الناز زندگی می‌کند. الناز حبیبی در سال 1385 مادرش را از داست داد و این اتفاق باعث شد تا او مدت‌ها کار، درس و بازیگری را کنار بگذارد. الناز حبیبی می‌گوید: «برای بازی در آن فیلم دنبال یک دختر سروزبان دار و بامزه می‌گشتند که من را انتخاب کردند.

منبع

+ نوشته شده در دوشنبه 11 بهمن 1400ساعت 0:35 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 5

فریبا جدی‌کار

بیوگرافی فریبا جدی کار

مجموعه‌های تلویزیونی: - پرگار (شهرام شاه حسینی ۱۳۹۸) - یادداشت‌های یک زن خانه‌دار (مسعود کرامتی ۱۳۹۵) - بیمار استاندارد (سعید آقاخانی ۱۳۹۴) - خط (عباس رنجبر ۱۳۹۳) - شاهگوش (داوود میرباقری ۱۳۹۲) - حیرانی (کیوان علیمحمدی)، (امید بنکدار ۱۳۹۱) - فرات (مازیار میری ۱۳۹۰) - زیر تیغ (محمدرضا هنرمند ۱۳۸۵) - کاکتوس (محمدرضا هنرمند ۱۳۸۲) - تهران ۱۱–۵۹۵ ج ۴۸ (مرضیه برومند ۱۳۷۵) - عطر و گلاب بپاشید (ایرج طهماسب ۱۳۶۷). فیلم‌شناسی فریبا جدی‌کار: - هزارتو (۱۳۹۷) - لابیرنت (۱۳۹۷) - داره صبح میشه (۱۳۹۴) - شهر موشها ۲ (۱۳۹۳) - بیداری رؤیاها (۱۳۸۸) - شیرین (فیلم) (۱۳۸۷) - شبانه‌روز (۱۳۸۷) - کتاب قانون (۱۳۸۷) - دل‌شکسته (۱۳۸۶) - روز کارنامه (۱۳۸۱) - گربه آوازخوان (۱۳۶۹) - پاتال و آرزوهای کوچک (۱۳۶۸) - مرگ پلنگ (۱۳۶۸) - کارآگاه ۲ (۱۳۶۷) - شاخه‌های بید (۱۳۶۷) - شهر موشها (۱۳۶۴).

چکیده ای از بیوگرافی فریبا جدی کار: زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون تولد: ۱۳۳۸ تهران ایران محل زندگی: تهران ملیت: ایرانی پیشه: بازیگر و عروسک‌گردان سال‌های فعالیت: ۱۳۵۸ تا کنون همسر: علیرضا پورامین. فریبا جدیکار توانست با بازی در سریال زیر تیغ تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر پرویز پرستویی ، فاطمه معتمدآریا ، آتیلا پسیانی و کوروش تهامی بر تجارب او افزود. که دلیل کم کاری را خودش به این صورت توضیح داده است که: پیشنهاد زیاد داشته ام اما خودم به شخصه کار سریال را به دلیل طولانی بودن زمان پخش آن و همینطور قضاوت هایی که می شود، زیاد دوست ندارم.

فریبا جدی‌کار از سن 15 سالگی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رفت و از سال ۱۳۵۵ در دوره‌های آن شرکت نمود. فریبا جدی کار، کارهای تلویزیونی زیاد انجام نمی دهند و بیشترین علاقه اش به کارهای عروسکی و عروسک گردانی است. حرفه اصلی فریبا جدی‌ کار عروسک ‌گردانی بوده است و کمتر در سریال ها و فیلم های تلویزیونی بازی کرده است. فریبا جدی‌ کار اولین نمایش عروسکی خود را در سال ۱۳۵۸ در نمایش «چشم در برابر چشم» تجربه کرد. بیوگرافی فریبا جدی کار: فریبا جدی‌کار متولد سال ۱۳۳۸در تهران، بازیگر و عروسک ‌گردان است. ازدواج فریبا جدی‌کار: فریبا جدی‌کار در چندین سال قبل با علیرضا پورامین ازدواج کرده است.

زندگی خصوصی فریبا جدی کار و همسرش + عکس های جذاب و دیدنی

به كساني كه مي خواهند به اين حرفه وارد شوند و فقط شهرت و جذبه ظاهري اين كار را مي بينند و جز به عكس خودشان بر روي جلد مجلات فكر ديگري نمي كنند و يا فقط دستمزد هاي سوپر استارها را مي بينند، بايد بگويم كه اين قراردادهاي نجومي جز براي يك عده معدود براي بقيه واقيت ندارد، اين حرفه به هيچ وجه امنيت شغلي ندارد. فریبا جدیکار توانست با بازی در سریال زیر تیغ تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر پرویز پرستویی، فاطمه معتمدآریا، آتیلا پسیانی و کوروش تهامی بر تجارب او افزود. بيشمارند بازيگراني كه سال هاست به دليل بيماري و يا بالا رفتن سن شان كاري به آنها پيشنهاد نمي شود و پولي دريافت نمي كنند.

بايد بدانند كه اگر محتواي كار برايشان مهم است ممكن است مدت هاي طولاني بيكار باشند و اين خود بسيار فرساينده است. من در سال ۱۳۵۸ اولين كار عروسكيم به نام “چشم در برابر چشم” از كارهاي آقاي “كامبيز صميمي مفخم” را تجربه كردم. سختي كار ما بسيار زياد است، مخصوصا كه در حال حاضر ساعت كار ما به ۱۴ ساعت در روز رسيده است و كسي اين را نمي بيند. فریبا جدی کار از سن 15 سالگی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رفت و از سال ۱۳۵۵ در دوره های آن شرکت نمود. شاپور پورامین (زاده ۵ آبان ۱۳۳۴ – شیراز) معروف به علیرضا پورامین فیلمبردار و عکاس سینما ایران است. اگر يك بازيگر از لحاظ مالي بازنشستگي نداشته باشد از كجا ارتزاق كند؟ ظاهر كار ما بسيار فريبنده است.

اميدوارم ناآگاهانه به طرف اين حرفه نروند و اين را بدانند كه يك بازيگر از هيچ جا حمايت نمي شود. فریبا جدی کار اولین نمایش عروسکی خود را در سال ۱۳۵۸ در نمایش «چشم در برابر چشم» تجربه کرد. پسر فریبا جدی کار به نام پویا پورامین هنرمند جوان در زمینه ی موسیقی و تئاتر فعال میباشد. نخستین تجربه حضور در مقابل دوربین وی نیز در سال ۱۳۶۷ و در فیلم «شاخه های بید» بود. حرفه ي اصلي من بازيگري نيست و بيشترين فعاليت من به عروسك گرداني معطوف مي شود. فریبا جدی کار در چندین سال قبل با علیرضا پورامین ازدواج کرده است. اما به جز عروسك گرداني كتاب خواندن هم از دغدغه هاي هميشگي من است. فریبا جدی کار متولد سال ۱۳۳۸در تهران، بازیگر و عروسک گردان است.

‏فریبا جدیکار‏ Fariba Haykjat

در واقع فریبا جدیکار از مجموع 20 اثری که در کارنامه دارد، در 10 اثر در سینما با نام‌های فیلم داره صبح میشه، فیلم بیداری رویاها، فیلم میان ماندن و رفتن، فیلم شبانه روز، فیلم کتاب قانون، فیلم اگر باران ببارد، فیلم روز کارنامه، فیلم گربه‌ی آوازه‌خوان، فیلم مرگ پلنگ و فیلم شاخه های بید به ایفای نقش پرداخته و در 10 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال آسمان هوای باران دارد، سریال حیرانی، سریال یادداشت‌های یک زن خانه‌دار، سریال خط، سریال شاهگوش، سریال فرات، سریال راز یک پروانه، سریال زمانی برای‌درنگ، سریال زیر تیغ و سریال خودرو تهران 11 بازی کرده است. مثلا اگر اطلاعاتی دقیق‌تر در مورد بیوگرافی فریبا جدیکار، آثار فریبا جدیکار، جوایز فریبا جدیکار، همکاران فریبا جدیکار، گالری عکس فریبا جدیکار، قد فریبا جدیکار، وزن فریبا جدیکار، رنگ چشم فریبا جدیکار، وضعیت تأهل و همسر فریبا جدیکار، فرزندان فریبا جدیکار، حواشی فریبا جدیکار و کودکی فریبا جدیکار می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید.

در این سال‌ها فریبا جدیکار با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران نگار جواهریان با 3 مرتبه، فرخ نعمتی با 2 مرتبه، بهروز قادری با 2 مرتبه، سیروس گرجستانی با 2 مرتبه و حمید جبلی با 2 مرتبه بیشترین همکاری را با فریبا جدیکار داشته‌اند. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال زیر تیغ، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای فریبا جدیکار محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون جمشید مشایخی، رضا کرم‌رضایی، جمشید لایق و هادی اسلامی را تجربه کرد. مثلا اثری که در بیوگرافی فریبا جدیکار بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، سریال زیر تیغ محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی فریبا جدیکار کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم مرگ پلنگ محسوب می‌شود.

فریبا جدیکار توانست با بازی در سریال زیر تیغ تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر پرویز پرستویی، فاطمه معتمدآریا، آتیلا پسیانی و کوروش تهامی بر تجارب او افزود. در واقع هر چقدر فریبا جدیکار در آثار ارزشمندتری بازی کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی فریبا جدیکار درخشان‌تر خواهد شد. فریبا جدیکار این‌بار با سید داود میر‌باقری یعنی کارگردان سریال شاهگوش و هنرمندانی چون فرهاد اصلانی، مرجانه گلچین، محسن تنابنده و حمیدرضا آذرنگ همکاری داشت. فریبا جدیکار سال 1385 در 47 سالگی در سریال زیر تیغ نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند.

فریبا جدی کار

مجموعه‌های تلویزیونی 1398 پرگار (شهرام شاه حسینی) شبکه 1 1395 یادداشت‌های یک زن خانه‌دار (مسعود کرامتی) شبکه 5 1394 بیمار استاندارد (سعید آقاخانی) شبکه 1 1393 خط (عباس رنجبر) شبکه 3 1392 شاهگوش (داوود میرباقری) شبکه نمایش خانگی 1391 حیرانی (کیوان علیمحمدی)، (امید بنکدار) شبکه 1 1390 فرات (مازیار میری) 1385 زیر تیغ (محمدرضا هنرمند) شبکه 1 1382 کاکتوس (سری سوم) (محمدرضا هنرمند) 1375 تهران 11–595 ج 48 (مرضیه برومند) شبکه 5 1367 عطر و گلاب بپاشید (ایرج طهماسب). فیلم‌شناسی هزارتو – لابیرنت (1397) داره صبح میشه (1394) شهر موشها 2 (1393) بیداری رؤیاها (1388) شیرین (فیلم) (1387) شبانه‌روز (1387) کتاب قانون (1387) دل‌شکسته (1386) روز کارنامه (1381) گربه آوازخوان (1369) پاتال و آرزوهای کوچک (1368) مرگ پلنگ (1368) کارآگاه 2 (1367) شاخه‌های بید (1367) شهر موشها (1364).

jeddikar رویداد • رویدادهای جاری: 📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد رمزینه • کد QR: 📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید. زندگی شخصی خانم فریبا جدی‌کار با علیرضا پورامین، عکاس سینما ازدواج کرده‌است و دارای دو فرزند، یک پسر به نام پویا و یک دختر می‌باشد. جدی‌کار اولین نمایش عروسکی خود را در سال 1358 در نمایش «چشم در برابر چشم» به کارگردانی کامبیز صمیمی مفخم تجربه کرد. اطلاعات تماس رویداد رمزینه اطلاعات تماس • آدرس: • تلفن: • وبسایت: صفحه در ویکی‌پدیا • اینستاگرام: f.

نخستین تجربه حضور در مقابل دوربین وی نیز در سال 1367 و در فیلم «شاخه‌های بید» اثر امرالله احمدجو بود. او از سال از 15 سالگی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رفت و از سال 1355 در دوره‌های آن شرکت نمود. فریبا جدیکار (به انگلیسی: Fariba Jeddi’Kaar) هنرمند ایرانی، متولد 1338 در تهران است. حرفهٔ اصلی وی عروسک‌گردانی بوده و کمتر به بازیگری پرداخته‌است. پویا پور امین از هنرمندان در زمینهٔ موسیقی و تئاتر فعال میباشد.

منبع

+ نوشته شده در يکشنبه 10 بهمن 1400ساعت 18:27 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 6

افسانه پاکرو

عکس های خاص افسانه پاکرو و بیوگرافی افسانه پاکرو

من در 14 سالگی قرار بود وارد این عرصه شوم اما قست نشد ،در واقع به خاطر درس و مشق ،خودم و خانواده ام خیلی با این کار موافق نبودیم ،بعد از گرفتن فوق دیپلم و گذراندن یک دوره کلاسهای استاد سمندریان برای فیلم محکومین بهشت و بعد از آن سریال رسم عاشقی انتخاب شدم که فکر می کنم این هم خواست خدا بود وگرنه خودم اصلا فکرش را نمی کردم که بتوانم به این زودی به نتیجه برسم از این به بعد هم خودم را دست خدا سپردم البته تمام تلاشم را می کنم تا بتوانم در این راه صاحب سبک و با تجربه ای موفق باشم اما می دانم که اگر او نخواهد اصرار من بی مورد و بی نتیجه است. ۱۳۹۱ تکیه بر باد محمود معظّمی ۱۳۸۹ در مسیر زاینده رود حسن فتحی (کارگردان) ۱۳۸۴ رسم عاشقی سعید سلطانی ۱۳۸۴ پیدا و پنهان حجت قاسم‌زاده اصل ۱۳۹۴ این زن حقش را می‌خواهد محسن توکلی ۱۳۹۳ بیخوابی اسبها شهرام اسدزاده ۱۳۹۲ زیباتر از رؤیا محمدرضا رحمانی ۱۳۹۲ آقای عبدی نسب و بانو حمید اکرامی ۱۳۹۱ من کجا خوابم برد محمد جواد کاسه ساز ۱۳۹۱ خط آفتاب محمدرضا خاکی ۱۳۹۰ فکر بد نکن بهرام کاظمی.

او پس از گرفتن فوق دیپلم و گذراندن یک دوره کلاسهای استاد سمندریان برای بازی در فیلم محکومین بهشت در سال 83 انتخاب شد و بعد از آن برای بازی در سریال رسم عاشقی دعوت شد و شهرت خود را در این سریال به دست آورد، از جمله فعالیتهای هنری اش عبارتند از:محکومین بهشت، پیدا و پنهان، رسم عاشقی، رؤیای خیس، محاکمه، زندگی شیرین، شیر و عسل. پیمان جوانی است که به دلیل مشکلات مالی به گروهی که از عوامل سرقت طلافروشی‌ها هستند می‌پیوندد و طی جریانی وارد خانه‌ای می‌شود و در نقش شاهرخ خان، جوانی ۳۰ ساله و هندی تبار که بعد از درگذشت مادرش به همراه مباشرش آمیتا به ایران برمی گردد تا طبق وصیت نامه ارثیه اش را از دایی اش تحویل بگیرد، وارد آن خانه می‌شود و….

این مجموعه درباره دختری به نام عاطفه (افسانه پاکرو) که با قبول شدن در دانشگاه، در رشته ی حقوق از شیراز به تهران می‌آید و به دنبال محقق شدن رویاهای خود از جمله پولدار شدن است و با مردی (مهدی فخیم زاده) که هم سن پدرش است در هواپیما، آشنا می‌شود و تصمیم می‌گیرد با او ازدواج کند …. افسانه پاکرو یک خواهر بزرگتر و یک برادر کوچکتر از خود دارد، مجرد است ، فارغ التحصیل کارشناسی گرافیک (نقاشی)است ، عاشق بازیگری است و از شهرت بیزار است و بازیگری را فقط به خاطر اینکه بتواند نقش یک انسان متفاوت با خود را بازی کند دوست دارد. دلتا ایکس دو عروس یادگاری نیما طباطبایی شبکه ایرج قادری چشم جمیل رستمی شیر و عسل آرش معیریان زندگی شیرین قدرت‌الله صلح میرزایی محاکمه ایرج قادری رؤیای خیس پوران درخشنده محکومین بهشت حجت‌الله سیفی صحرا بیخوابی اسب‌ها.

عکس و بیوگرافی افسانه پاکرو ، خواهر و مادرش + دلیل عجیب ازدواج نکردن

افسانه پاکرو در مورد ازدواج گفته است: من عاشق خواهرم هستم و یکی از دلایل ازدواج نکردم این است که نمی خواهم از خواهرم جدا شوم تنها در شراطی ازدواج می کنم که دو برادر به خواستگاری من و خواهرم بیایند که مجبور به جدایی نشویم. در همان سال ۸۴ در یک مجموعه تلویزیونی به نام پیدا و پنهان ساخته حجت قاسم زاده اصل بازی کرد اما فیلمی که موجب شهرت وی شد فیلم سینمایی رویای خیس یه کارگردانی پوران درخشنده است که توانست وی را در میان مردم مشهور سازد. افسانه پاکرو بازیگر جوان کشورمان به دلیل علاقه اش به حرفه بازیگری پس از دانشگاه در کلاس های آموزش بازیگری مرحوم استاد حمید سنمدریان شرکت کرد و دوره بازیگری را گذراند.

ایشان با این که تحصیلات آکادمیک در زمینه نقاشی ندارند واقعاً عالی کار می کنند و من که رشته تحصیلی ام نقاشی بوده از دیدن آثار ایشان متعجب می شوم. افسانه پاکرو : من و سعیده علاقه زیادی به خلبانی داشتیم ولی آن زمان برای خانم ها خلبانی نبود؛ بنابراین مجبور شدیم مهمانداری را انتخاب کنیم. سعیده پاکرو : ما همیشه در درباره نقش هایی که به افسانه پیشنهاد می شود صحبت می کنیم و نقش هایی را که قبول می کند در خانه تمرین می کنیم. وقتی کارگردان نوع دیالوگ گفتن را برایش توضیح داده بود، چون دیالوگ ها به سبک قدیمی بود، گفت نمی توانم این دیالوگ ها را بگویم. افسانه پاکرو : به نقل از مجله زندگی ایرانی، وی گفت که به دلیل فاصله سنی کمی که داشتیم (یک سال) از بچگی مانند دوقلوها بودیم.

حتی خاطرم است زمانی که سعیده به مهدکودک رفته بود اینقدر اصرار کردم تا من را هم زودتر از موعد به مهدکودک فرستادند. حتی آن زمان که می خواستم این دوره را بگذرانم سنم خیلی کم بود و اجازه نمی دادند ولی آنقدر اصرار کردم که قبول کردند. افسانه پاکرو : هر وقت حرف ازدواج پیش می آید، تصمیم می گیریم با دو برادر ازدواج کنیم که مجبور نشویم از هم جدا شویم. وی برای اولین بار در سال ۱۳۸۳ با بازی در سریال محکومین بهشت مقابل دوربین رفت و کارش با فیلم سینمایی آغاز نمود. وی در این فیلم در کنار بازیگرانی همچون فرامرز قریبیان، فلور نظری، مجید مشیری و محمدرضا غفاری نقش آفرینی کرد. از شهرت بیزار است و بازیگری را فقط به خاطر اینکه بتواند نقش یک انسان متفاوت با خود را بازی کند دوست دارد.

وی همچنین در خصوص بازی در سریال های ویژه ماه رمضان با توجه به بازی در سریال در مسیر زاینده رود که متناسب با ماه رمضان بود گفت: من خیلی دوست دارم که سریال با حال و هوای ماه رمضان متناسب باشد اما در مسیر زاینده رود کمی متفاوت بود، اگر سال های آینده سریالی که متناسب با ماه مبارک رمضان ساخته شود و به من پیشنهاد بدهند حتما بازی خواهم کرد. افسانه پاکرو بازیگر جوان و محبوب سینما و تلوزیون ایران می گوید: من همواره سعی کرده ام نمازم را اول وقت بخوانم چراکه نماز اول وقت آرامش خاصی را به من می دهد و بعد از آن متوجه شده ام که تمرکز بهتری نیز در کارهایم دارم، از این رو توصیه می کنم که برای آرامش و عبادت با خدا نماز را اول وقت بخوانیم.

افسانه پاکرو در حالی 2 بار قرارداد خود با سریال دلنوازان سال 88 رو بخاطر عدم تمایل به بازی و دیده شدن هر شب در تلویزیون کنسل کرد که سحر قریشی با این سریال به شهرت عجیبی رسید. یک سال بعد از ورود به عرصه بازیگر در سال 1384 بازی در تلویزیون را با سریال پیدا و پنهان شروع کرد و در همین سال با فیلم رویای خیس در کنار محمدرضا غفاری به شهرت رسید. در اهواز بدنیا آمده اما اصالتا اهل تبریز و بزرگ شده تهران است اما خودش را بخاطر خونگرمی اهل آبادان می داند، یک خواهر بنام سعیده و یک برادر کوچک تر از خود دارد. همه نوع موسیقی پوش می دهم و سنتی هم دوست دارم، کتاب زیاد می خوانم و چون فیلم کوتاه هم می سازم خودم نویسنده کارهایم هستم مطالعه تاثیر مثبتی در کارهایم دارد.

پس از گرفتن فوق دیپلم به خاطر علاقه اش به بازیگری، یک دوره از کلاس های حمید سمندریان شرکت کرد و از آنجا به بازی در فیلم محکومین بهشت در سال 83 انتخاب شد. سعیده خواهر بزرگتر او که فاصله سنی آنها یک سال است و از نظر خودشان، دوقلو هستند، این دو علاقمندی هایشان، فعالیت شان و حتی لباس هایشان هم شبیه هم است. در سال 94 افسانه پاکرو در یک فستیوال خارجی با برجسته ترین کارگردان ایران عباس کیارستمی آشنا شد و قرار بود در آخرین فیلم وی بنام راهبه ها بازی کند. دانشگاه نقاشی خواندم و بیشترین علاقه ام نقاشی است، مادرم هم نقاشی است و با اینکه تحصیلات آکادمیک نقاشی ندارد دیدن آثارش هر کسی را متعجب می کند.

بیوگرافی و همه فیلمهای افسانه پاکرو

افسانه پاکرو در برنامه اینترنتی تی وی پلاس شرکت کرد و صحبتهای جالبی داشت از جمله این که در هر جای جهان هر کسی که دارای چهره و اندام مناسبی است بازیگر می شود اما در ایران این روند برعکس است! او در ادامه گفت که من اصلا دوست ندارم به من بگویند دختر خوشگله سینمای چون من دوست دارم من را به خاطر توانایی هایم بشناسند و نه به خاطر صورتم. او گفت این حرف فرد مصاحبه کننده بوده که به من و خواهرم گفته شما که شما که همیشه با هستید پس چه خوب خواهد شد که با دو برادر ازدواج کنید تا همیشه با هم باشید که من و خواهرم خندیدیم و به شوخی گفتیم بله و… و خلاصه این پاکرو عنوان کرد که این شرط را او نگذاشته و صرفا نتیجه یک مصاحبه از زبان فرد مصاحبه کننده بوده است.

از افسانه پاکرو در تی وی پلاس پرسیده شد که تو در جایی گفته ای که پسر شایسته ایران محمدرضا گلزار است، آیا پشت این حرفت زمینه خاصی هست؟ افسانه پاکرو این گفته خود را مجددا تایید کرد اما زمینه این نظرش را عنوان نکرد و گفت اتفاقا این اعلام نظر من باعث شد تا نظرات زیادی بیان شود که چرا مثلا شهاب حسینی را نگفته ام. افسانه پاکرو در تی وی پلاس گفت که بعد از این ماجرا آنچنان خواستگار دو برادر برای مان آمده که خودمان خسته شدیم! در ادامه گفت که شاید انتخابم یک فرد خارجی باشد اما دوست دارم همسر آینده ام ایرانی باشد چون مردان ایرانی غیرت دارند که شاید این نوع غیرت در مردان خارجی وجود نداشته باشد.

شرط ازدواج افسانه پاکرو برای ازدواج آن است که چون خواهرش را بسیار دوست دارد و نمی تواند از او جدا شود، بنابراین قصد ازدواج ندارد مگر این که دو برادر به خواستگاری آنها بیایند که آنها برای همیشه کنار هم باشند و دیگر مجبور به جدایی از خواهرش نیست!. کاربران مجازی به انتشار متن مصاحبه افسانه پاکرو در تی وی پلاس واکنش نشان داده و به او لقب خودشیفته دادند و مدعی شدند هیچ کس به تو نمی گویدد خوشگل و زیبا و بسیاری به قد کوتاه او اشاره کردند و خلاصه او را یک خودشیفته با اعتماد به نفس بالا دانستند!. در سریال پر طرفدار دلنوازان با بازی سحر قریشی، شاهرخ استخری و… قرار بوده که افسانه پاکرو به جای سحر قریشی ایفای نقش کند که چون تمایلی به دیده شدن هر شب در تلویزیون نداشته است، در سال ۱۳۸۸ دو بار قرارداد خود با عوامل ساخت این سریال را لغو کرد.

منبع

+ نوشته شده در يکشنبه 10 بهمن 1400ساعت 12:18 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 5

لیلا اوتادی

لیلا اوتادی گران‌ترین بازیگر زن ایرانی است؟

در بخشی از برنامه رامبد جوان از اوتادی پرسید، شما گران‌رین بازیگر زن تلویزیون هستید، درسته؟ و این بازیگر در پاسخ گفت: «شاید در یک بازه‌ای از زمان این اتفاق در فیلمی رخ داده بود، اما من آن را رد کردم چون ممکن است فرد دیگری بیش‌تر گرفته باشد، ما که از این موضوع خبر نداریم. ضمن اینکه وقتی این بحث مطرح می‌شود، تهیه کننده‌ها فکر می‌کنند که قرار است من بالاترین مبلغ را بخواهم در ضورتی که اینگونه نیست و کاملا بستگی به فیلمنامه دارد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، لیلا اوتادی، بازیگر سینما و تلویزیون، شب گذشته(یک شنبه ۲۶ دی) مهمان برنامه «خندوانه» با اجرا رامبد جوان بود.

عکس های خانوادگی لیلا اوتادی + دلیل ازدواج نکردن و عاشق نشدن

لیلا اوتادی با انتشار این تصویر نوشت : کدام فرزند میداند پدرومادرش چه ها کشیده اند تا او بزرگ شود؟کدام فرزند میفهمد چه شبهاخواب راحت را ازچشمانشان ربوده؟کدام فرزند قبل از بچه دارشدن دلیل تمام دلنگرانیهاشان را فهمیده؟…واین تکرار زندگیست. مدتی در رسانه های مجازی خبری منتشر شد که لیلا اوتادی گران ترین بازیگر زن سینماست و دستمزد بسیار بالایی را میگیرد اما خود خانم اوتادی در برنامه هفت و دورهمی به صراحت اعلام کردند که این خبر دروغ بوده و حتما کسی با ایشان دشمن است. وی در مصاحبات خود گفت که در سن ۷ سالگی یک روز آقای خسرو شکیبایی به مدرسه ام آمد و من را برای فیلم کیمیا انتخاب کرد اما پدرم اجازه نداد تا پس از دیپلم با اصرارهای شدید توانستم پدرم را راضی کنم.

وی در ادامه گفت که تهیه کننده ای من را برای بازی در فیلمی انتخاب نمودند و من به دلیل دوست نداشتن نقشم پیشنهادشان را رد کردم که ایشان مبلغ بالایی را به من پیشنهاد دادند و من قبول کردم. پدر دوستداشتنى ،فهیم ومقتدرم درسهاى زندگى ازتو آموختم،ماناباش روز مرد و پدر بر همه مردان خوب ومهربانانى که خیلی وقتها سختیهاى زندگى رو یک تنه بدوش مى کشند مبارک. نمکستان: لیلا اوتادی بازیگر تئاتر ، تلویزیون و سینمای کشورمان متولد چهاردهم مرداد ماه سال ۱۳۶۲ در محله شمیران شهر تهران می باشد. وی فعالیت در عرصه بازیگری را به طور جدی از سال ۱۳۸۱ آغاز کرد و فیلم های سینمایی بید مجنون و چشمان سیاه از کارهای اولیه اش بود.

وی در برنامه دورهمی گفت : من در همه مسائل کنجکاوم و دوست دارم در هر موقعیتی چیزی بلد باشم که مجبور نباشم از کسی کمک بگیرم. در برنامه دورهمی به مجری گری مهران مدیری با این سوال مواجه شد که ازدواج کردید ؟ لیلا اوتادی جواب داد خیر ازدواج نکردم. لیلا اوتادی با انتشار این تصویر نوشت : لیلا و عروسکهاش سالهاى زیبای کودکى،که تنها دغدغه مون عروسکهامون بودن بخیر. در مورد ازدواج لیلا اوتادی شایعات زیادی در رسانه های مجازی و مجلات منتشر شد اما وی ازدواج نکرده و مجرد است. وی همچنین در سال ۱۳۸۳ با بازی در سریال مهر و ماه به کارگردانی سید فیاض موسوی از قاب تلویزیون دیده شد.

منبع

+ نوشته شده در يکشنبه 10 بهمن 1400ساعت 6:10 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 5

ستاره اسکندری

زندگی خصوصی لاله و ستاره اسکندری + تصاویر

بدون تواضع عرض می کنم که شهرت نه تنها هیچ فاصله ای بین من و اطرافیانم ایجاد نکرد، بلکه اتفاقا نگاهم را بازتر کرده! شهرت به معنای عامش در سریال «نرگس» برای من اتفاق افتاد اما خوشبختانه آن زمان 31 ساله بودم و می دانستم این مسائل زودگذر است. شهرت را دوست دارید؟ لاله:شهرت هم مزایایی دارد و هم معایبی! سختی شهرت این است که فضای شخصی شما محدود می شود و باید خیلی مراقب رفتارهای شخصی و اجتماعی خود باشید اما از طرف دیگر نمی توان منکر این شد که شهرت ویژگی های خاص خودش را دارد. در فضای بیرون و تعاملات اجتماعی که دارید از اسم بچه ها استفاده می کنید؟ مادر:معمولا خودم به کسی نمی گویم که مادر ستاره و لاله هستم چون معتقدم هر کسی هویت خودش را دارد و من هویتم را وامدار بچه ها نمی دانم.

به فضای این روز جامعه نگاه نکنید که حقوق خانم ها و آقایان به صورت یکسان و برابر رعایت می شود، زمان ما واقعا بین پسر و دختر و آزادی هایشان تفاوت زیادی قائل می شدند و من به رها شدن از چهارچوب خانه میل داشتم. البته من زیاد به این نظر اعتقاد نداشته و الان هم ندارم چون فکر می کنم جنس بازی تئاتر و تصویر تفاوت زیادی دارد و الزاما بازیگری که در حوزه تصویر فعالیت دارد نیازی نیست کارش را از تئاتر آغاز نماید. من هم یکی از این آدم ها بودم که اتفاقا دیده شدن از کودکی به عنوان یکی از نیازهایم مطرح بوده! اولین باری که در کوچه و خیابان مزه شهرت را چشیدم، زمانی بود که در سریال «خانه شماره 13» بازی کردم.

ستاره جان چی شد که وارد دنیای بازیگری شدید؟ ستاره:به خاطر حضور عمو حسین در تلویزیون زیاد با این فضا غریبه نبودیم و همراه با لاله در فیلم های کوتاهی که عمو حسین پیشنهاد می دادند حضور داشتیم. تا این که وقتی 18-19 ساله بودم همراه با برادرم (سیامک( که در دانشکده هنرهای زیبا تحصیل می کرد به این دانشکده رفتم و آنجا بود که با دپارتمان تئاتر آشنا شدم و به نوعی دوباره به تئاتر بازگشتم. دانشجو بودم و دوست داشتم مشغول کار باشم تا این که سال 75 که تئاتر شهر به دنبال جذب نیروی جدید بود، از طرف سارا معرفی شدم و حدود دو سال و نیم همراه با سارا در تئاتر شهر مشغول کار گریم بودم.

‏ستاره اسکندری‏ Setareh Eskandari

از دیگر فعالیت‌های او در این عرصه می‌توان به بازی در نمایش‌هایی چون «رومئو ژولیت» به کارگردانی علی رفیعی ،«دندون طلا» داوود میرباقری، «شب هزار و یکم» به کارگردانی بهرام بیضایی و«هم هوایی» افسانه ماهیان اشاره کرد. دو سه باری نامزد دریافت جایزه در جشنواره‌های دانشجویی شد و در سال 1379 برای بازی در نمایش «سعدت لرزان مردان تیره‌روز» جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره تئاتر فجر را از آن خود کرد. تا این‌که در 18-19 سالگی همراه با برادرش که در دانشکده هنرهای زیبا تحصیل می‌کرد به این دانشکده رفت و آنجا بود که با دپارتمان تئاتر آشنا شد و به‌نوعی دوباره به این عرصه بازگشت.

ستاره سال اول راهنمایی بود که برای اولین بار جلوی دوربین یک فیلم کوتاه به کارگردانی آقای حمید تمجیدی قرار گرفت و با مرحوم جمشید اسماعیل‌خانی و فرزانه کابلی همکاری داشت. به نظر من در بیماری‌ها امید وجود دارد ولی در مرگ با خودم می‌گویم: «چقدر لوس؛ این‌همه زحمت کشیدیم خب حالا چه می‌شود بازهم در این دنیا باشیم؟». ازجمله مهم‌ترین فعالیت‌های سینمایی خانم بازیگر نیز می‌توان به بازی در فیلم‌های «قصه پریا»، «آقا یوسف»، «نیمه‌شب اتفاق افتاد» و. » او بسیاری از کشورهای خارجی و تقریباً تمام استان‌های کشور ایران را گشته و علاقه زیادی به چادر زدن در مناطق سرسبز و باصفا دارد.

ستاره اسکندری در سال‌های اولیه کارش تعصب زیادی روی مدیوم تئاتر داشت، اما به‌مرور زمان سینما و تلویزیون هم به آن اضافه شد. بعد از آن بازیگر مجموعه «با من بمان» شد و در فیلم‌هایی سینمایی نظیر «تارزن و تارزان» و «مسافر ری» به ایفای نقش پرداخت. بزرگ‌ترین ترس ستاره اسکندری از بزرگ‌ترین ترس زندگی‌اش می‌گوید: «احساس می‌کنم که دیگر چیزی برای ترس وجود ندارد. شهرت در سال 1375 بود که ستاره اسکندری با بازی در فیلم «حریف دل» به نویسندگی و کارگردانی رضا گنجی وارد حیطه سینما شد. آغاز فعالیت هنری خواهران اسکندری به‌واسطه حضور عمویشان در تلویزیون علاقه زیادی به فضای نمایشی پیدا کرده بودند.

بیوگرافی و عکس های جدید اینستاگرام ستاره اسکندری و همسرش

از فیلم های معروف او می توان به تارزن و تارزان، مواجهه، شبانه، قصه پریا، قبرستان غیرانتفاعی، آقا یوسف در کنار مهدی هاشمی و هانیه توسلی، شیر تو شیر در کنار لیلا اوتادی، هیس! دختر ها فریاد نمی زنند، ناخواسته، فردا، نیمه شب اتفاق افتاد، خانه کاغذی در کنار پرویز پرستویی، دریاچه ماهی و کمیکال اشاره کرد. ماجرا های خانه شماره 13، ماجرا های خانه قدیمی، داستان یک شهر، ماجرا های تقی جان، وکیل محله، حامی، روز های به یاد ماندنی، عشق گمشده، بوی گل های وحشی، نرگس، تا صبح، مرگ تدریجی یک رویا، فاکتور هشت، شوق پرواز، حیرانی، هفت سین، همه ی بچه های ما، زعفرانی و گیله وا از سریالی موفق او در تلویزیون هستند.

من شاید اگر در جامعه ای غیر از اینجا می بودم و زندگی می کردم هرگز در این عرصه پا نمی گذاشتم اما الان شرایط برای کسی که مانند من فکر می کند، مهیاست تا بتواند در عرصه بازیگری قدم بگذارد. اسکندری در این رابطه گفته بود : “من در جامعه خودم پوششی دارم که آن را دوست دارم و حتی مانع کارم هم نمی شود اما به لحاظ حقوق اجتماعی بحث بسیار مفصلی است و یک کار کارشناسی می طلبد. در نگاه اول به سختی می توان او را تشخیص داد اما فرد فیلمبردار با خطاب “سلبریتی خائن” باعث عکس العمل ستاره اسکندری می‌شود!. از تئاتر های موفق او می توان رومئو ژولیت، دندون طلا، سعادت لرزان مردمان تیره روز، شب هزار و یکم و هم هوایی را نام برد.

به تازگی فیلم کوتاهی در اینستاگرام منتشر شده که ستاره اسکندری بی حجاب را در حال خرید در ترکیه نشان می دهد. دندون طلا در کنار حامد بهداد و مهدی فخیم زاده و رقص روی شیشه از سریال های او در شبکه نمایش خانگی هستند. ستاره یک برادر به نام سیامک (عکاس) و دو خواهر به نام های سارا (چهره پرداز) و لاله اسکندری (بازیگر) دارد. ستاره اسکندری (به انگلیسی : Setareh Eskandari) در 25 خرداد 1353 در تربت حیدریه، خراسان رضوی ایران متولد شد. اسکندری دانشجوی رشته ی مترجمی زبان بود اما برای تمرکز بر روی تئاتر از ادامه تحصیل انصراف داد. پس از انتشار این فیلم گفتگوی ستاره اسکندری درباره ی حجاب در سال 93 در فضای مجازی منتشر شده است.

منبع

+ نوشته شده در يکشنبه 10 بهمن 1400ساعت 0:01 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 6

شوره سر دلشوره ندارد

شوره و دلشوره

از آنجایی كه بیماران مبتلا به بیماری‌های دیگر مغز و اعصاب نیز به درماتیت سبوره‌ای دچار می‌شوند، پزشكان احتمال می‌دهند كه افزایش فعالیت دستگاه سمپاتیك یا ترشح زیاد هورمون‌های مردانه (آندروژن) یا هورمون تحریك‌‌كننده تولید ملانین یا ملاتونین، از علت‌های بروز درماتیت سبوره‌ای است. خانم هایی هستند كه از خارش مداوم چین های دور لب و بینی رنج می برند آقایانی هم هستند كه روی یقه پیراهن یا كت شان, انگار برف باریده است می پرسید چرا با این مطلب همراه شوید و ببنید آیا روش به وجود آمدن این اختلالات, یكی است. وقتی نوزاد یا شیرخواری به درماتیت سبوره‌ای مبتلاست، در ۷۳ درصد موارد، مخمر پیتروسپوروم اووال وجود دارد و به‌طور معمول این حالت به صورت ارثی به وجود می‌آید و افزایش احتمال بروز آلرژی در خانواده وجود دارد.

درماتیت سبوره در نوزادان به این شكل است كه پوسته‌های بزرگ قرمز در پوست سر، ناحیه‌ای كه پوشك بسته می‌شود و ناحیه‌ای از دست و پا كه خم می‌شود مانند چین جلوی آرنج و پشت زانو به وجود می‌آید. وقتی سلول‌های پوست سر یا به اصطلاح اسكالپ را در زیر میكروسكوپ نگاه می‌كنیم، تعداد آنها دو برابر حالت طبیعی است و این موضوع یعنی اینكه رشد و تكثیر سلولی در این اختلال زیاد است. عوامل بروز، متعددند و شامل وجود سبوم یا چربی، مخمر میكروسكوپی پیتروسپوروم اووال، فعالیت آنزیم هضم كننده چربی یعنی لیپاز، عملكرد دستگاه ایمنی، رطوبت محیط و استرس است. ـ شامپوهای غیرطبی به خصوص آنهایی كه حاوی سورفاكتان و دترژان‌ها هستند، پوسته‌ها را پاك می‌كنند و به بهبود علایم و كاهش پوسته‌ریزی در مدت چهار روز منجر می‌شود.

گاهی پوسته‌ریزی خفیف با پوسته‌های ظریف و خشك روی ابروها، مژه‌ها، چین میان لب و بینی و پشت گوش، موهای صورت آقایان (ریش و سبیل) و ناحیه جلوی جناغ سینه وجود دارد. گاهی اوقات التهاب لبه پلك به وجود می‌آید و قرمزی و پوسته‌ریزی لبه پلك و مژه‌ها مشاهده می‌‌شود و ممكن است قرمزی و التهاب چشم‌ها نیز وجود داشته باشد. درماتیت سبوره‌ای در بیماران مبتلا به AIDS بیشتر است كه شاید علت آن، ضعف دستگاه ایمنی و افزایش فعالیت گونه‌های بیماری‌زای مخمر پیتروسپوروم اووال است. البته هیچ ارتباطی میان افزایش یا كاهش ترشح سبوم وجود ندارد و بیماران مبتلا به درماتیت سبوره‌ای، الزاما چربی بیشتری در صورت یا پوست‌سرخود ندارند.

شوره سر دلشوره ندارد

چطور شوره را کنترل کنیم؟ برای کنترل درماتیت سبوره باید براساس شدت بیماری داروی مناسب تجویز شود، هنگامی که شوره سر به تنهایی و بدون علامت دیگری بروز می‌کند، نوع خفیف درماتیت سبوره است که در بیشتر موارد با استفاده از شامپوهای ضد شوره‌ای که خاصیت ضد قارچ یا ضد پوسته‌ریزی دارد، کنترل می‌شود. آنچه عموما به نام شوره سر می‌شناسیم اگزمای شوره‌ای یا درماتیت سبورئیک است، درماتیت سبورئیک که بیماری التهابی و خارش‌دار پوست است بیشتر در پوست سر بروز می‌کند و در موارد شدیدتر ممکن است در قسمت‌هایی از بدن و صورت هم مشاهده شود. با این حال موارد دیگری هم با شیوع کمتر ممکن است سبب ایجاد شوره سر شود؛ به عنوان مثال بعضی از بیماری‌های التهابی پوست مانند بیماری صدف (پسوریازیس) نیز می‌تواند موجب پوسته‌ریزی و در نتیجه ایجاد شوره شود.

شوره سر معمولا در سنین پس از بلوغ بروز می‌کند؛ البته در چند ماه اول پس از تولد که هورمون‌های مادر در بدن نوزاد باعث ترشحات غدد چربی‌ساز می‌شود هم ممکن است شاهد ایجاد شوره سر باشیم. ضایعاتی که در اثر این بیماری به وجود می‌آید، بیشتر در قسمت‌هایی از صورت که مو دارد مانند زیر ابروها، لبه مژه‌ها، ناحیه ریش و سبیل،​ اطراف و پشت لاله گوش مشاهده می‌شود. البته افراد معمولا از این موضوع شکایت دارند و می‌گویند زمانی که برای مدتی خاص از یک شامپو استفاده می‌کنند، موهایشان به آن عادت کرده و شامپو دیگر کارایی لازم را ندارد. شوره سر از آن دسته مشکلاتی است که نه‌تنها به سلامت مربوط می‌شود و ممکن است نشانه بیماری‌های مختلف پوستی باشد، بلکه از نظر ظاهری هم فکر فرد را به خودش مشغول می‌کند.

شایع‌ترین علت بروز چنین مشکلی، بیماری پوستی‌ای به نام درماتیت سبوره است، درماتیت سبوره که به آن اگزمای شوره‌ای نیز می‌گویند، شایع‌ترین علت ایجاد شوره سر است. با این حال، بیماری ممکن است در قسمت‌های دیگری از بدن مانند جلوی سینه، ناحیه پشت و بین دو کتف، زیر بغل و کشاله‌ها نیز به شکل ضایعات قرمز و پوسته‌دهنده نمایان شود. زمانی که با استفاده از روشی خاص موفق شدیم شوره سر را کنترل کنیم، بهتر است برای پیشگیری از ایجاد یا شدیدتر شدن شوره، گاهی از همان روش برای کنترل شوره سر کمک بگیریم. علت اصلی بروز این بیماری هنوز مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد عوامل ژنتیکی در ایجاد آن نقش دارد و همچنین نوعی قارچ ذره‌بینی نیز در تشدید علائم بیماری موثر است.

دل آشوبی ، اضطراب و دل شوره

علاوه بر این تکنیک های آرام سازی و رها سازی ،دور کردن افکار منفی و مثبت اندیشی ، خواب و استراحت کافی ، پیاده روی ، شرکت در فعالیت های اجتماعی روش های مناسبی برای دور کردن اضطراب و دلشوره و درمان دل آشوبی است. توصیه می شود ؛ در صورت مشاهده علائم دل آشوبی ، دل شوره و اضطراب در میان اعضای خانواده یا عدم کنترل افکار منفی و نگرانی ها حتما به مراکز مشاوره مراجعه کنید. زندگی و فعالیت های روزمره را مختل نماید چرا که اضطراب رابطه مستقیمی با سیستم اعصاب مرکزی بدن دارد و این سیستم نیز با تمام اعضاء و جوارح ارتباط دارد. زمانی که فرد در مواجهه با یک مشکلی قرار می گیرد به خاطر زمینه های اضطراب موجود در ناخودآگاه، به طور ناگهانی دچار دلشوره می شود.

در مقابل یک سری از شرایط ناگهانی این مساله به اوج خود می رسد وگرنه اختلالی بنام دلشوره ناگهانی، به خودی خود وجود ندارد. دل آشوبی نوعی بیقراری است که معمولا با علائمی مانند دل شوره تپش قلب، تند تند نفس کشیدن و لرزش دست ها همراه است. هم با مرور زمان و نوع زندگی فرد، ناراحتی ها مشکلات و نگرانیهای فعلی و یا آتی آنها در زندگی گسترش پیدا کند. این امر موجب می شود با مرور زمان و اتفاق های ناخوشایند مشکلات بزرگ تری ایجاد شود که کنترل آن سخت تر شود. به طور کلی هم روان شناس و هم روانپزشک ابتدا به ریشه یابی مشکلات و اضطراب های فرد بیمار رسیدگی می کنند. تا روان شناس با ریشه یابی علل آزادهنده راه های کنترل افکار و دور کردن افکار منفی را به شما آموزش دهد.

بهترین و اولین راه مقابله با دلشوره ها و اضطراب مراجعه به روان شناس روان پزشک و روان درمانی است. دل شوره و اضطراب اگرچه به ظاهر ساده است اما می تواند بر بسیاری از اعضای بدن تاثیر بگذارد. در این جلسات عوامل آزاردهنده شناسایی و آموزشهای مقابله با آنها به فرد تعلیم داده می شود. روان شناس می تواند با آموزش مثبت اندیشی کمک کند تا افکار شما تحت کنترل تان قرار گیرد. اضطراب از دید روان شناختی یک احساس مبهم و ناخوشایند است که ناخودآگاه به وجود می آید. بنابراین اضطراب می تواند رابطه مستقیمی با بسیاری از بیماریهای جسمی داشته باشد. جلسات درمان اضطراب و دل شوره ها می تواند به صورت روان درمانی و گفتگو باشد.

منبع

+ نوشته شده در شنبه 9 بهمن 1400ساعت 17:53 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 5

خنده بر هر درد بی درمان دواست

خنده بر هر درد بی‌درمان دواست

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، بررسی‌ها توسط محققان دانشگاه سان‌دیه‌گو نشان می‌دهد که میزان ترشح هورمون "بتااندورفین" و هورمون رشد با خندیدن و یا تماشا کردن برنامه‌های شاد، حدود ۲۷ و ۸۷ درصد در بدن افزایش پیدا می‌کند. چنانچه در این کشورها روش بذله گویی یا خنده درمانی هدفمند نیز به کار برده نشود، استفاده از دلقک‌ها در درمانگاه‌های ویژه اطفال و بخش‌های بستری کودکان جایگاه خاصی دارد و به روند بهبود بیماران کمک می‌کند. موضوع مهم اینکه این روش با تقویت دستگاه دفاعی بدن در بهبود بیماران مبتلا به سرطان که دچار افسردگی نیز شده‌اند، اهمیت ویژه‌ای دارد و روند مداوای آن را سریع‌تر می‌کند.

همچنین خنده بر عملکرد مغز و غده‌های درون‌ریز تاثیر مستقیم دارد و موجب آزاد شدن مواد شیمیایی تنش‌زدا و همچنین کاهش اثرات هورمون‌های آدرنالین و نورآدرنالین می‌شود. بنابراین افرادی که دائم می‌خندند، قدرت دفاعی بالاتری دارند، در برابر عوامل بیماری‌زا کمتر تسلیم می‌شوند و در نتیجه وضعیت سلامت آن‌ها بهتر از دیگران است. بنابراین همه افراد به طور طبیعی پس از تماشا کردن برنامه‌های شاد یا قرار گرفتن در جمع افراد شاد، احساس آرامش درونی و رضایت خاطر می‌کنند. این شیوه درمانی معجزه گر باعث انتشار هورمون آندورفین می‌شود که نقش مهمی در بهبود سوخت و ساز بدن دارد و انرژی افراد را افزایش می‌دهد.

به طور کلی می‌توان گفت که خندیدن، نقش مهمی در تامین سلامت جسمی و روحی افراد دارد و روشی معجزه‌آسا برای درمان بسیاری بیماری‌ها است. با خندیدن و ترشح آندروفین تاثیر کاهش این هورمون‌ها خنثی می‌شود و افراد از مبتلا شدن به بیماری‌هایی نظیر افسردگی خلاص می‌شوند. از دیگر اثرات خندیدن می‌توان به بهبود عملکرد سیستم تنفسی از طریق تبادل هوای باقیمانده و افزایش اکسیژن خون اشاره کرد. در این روش توسط ابزارهای شوخ طبعی، نوارهای ویدیویی سرگرم کننده و هنر بازیگران کمدی، امراض مزمن بیماران درمان می‌شود. همچنین خندیدن، عملکرد هوشمندانه و خلاقیت افراد را افزایش می‌دهد و حافظه کوتاه مدت آن‌ها را بهبود می‌بخشد.

مِهروَرزی با همه آیینِ ماست!

محققان گفته اند، اگر ما تظاهر به خندیدن کنیم؛ ضمیر ناخودآگاه ما در تشخیص اصل یا ظاهری بودن خنده و شادی ما، چندان دقت نمی کند و آن را اصل می پندارد و پیام آرامش به بدن می دهد و بدین صورت حال ما بهتر می شود. خنده یک مرحله ی پیشرفته تر لبخند است، به طوری که اگر لبخند را به غنچه تشبیه کنیم، خنده دقیقا یک گل شکفته و باز شده ی خوشبو خواهد بود. اکنون بیایید، خسیس نباشیم و یک شکم حسابی بخندیم.

گریه بر درد بی درمان دواست.

, شعر نو خنده بر هر درد بي درمان دواست, گریه بر هر درد بی درمان دواست - بقعه مبارکه - blogfa, گریه بر هر درد بی درمان دواست - روزهایم آفتابی نیست, گریه بر هر درد بی درمان دواست - گیلان آنلاین, گریه بر هر درد بی درمان دواست - ویستا, گریه بر هر درد بی درمان دواست ! - اینجا لجمن است, گریه بر هر درد بی درمان دواست. , گریه بر هر درد بی درمان دواست | The Iranian, گریه بر هر درد بی درمان دواست | عطارک, گریه بر هر درد بی درمان دواست نسخه متنی, گریه بر هر درد بی درمان دواست! - YouTube, گریه بر هر درد بی درمان دواست! - نامه نیوز, گریه بر هر درد بی درمان دواست. - دانشکده علوم قرآنی - blogfa, گریه بر هر درد بی‌درمان دواست - خبرآنلاین, گریه بر هر درد بی‌درمان دواست! | مجله دلتا, گریه برهر درد بی درمان دواست! - آپارات, گریه هم دواست - هیچ هیچ و دیگر هیچ.

برچسب‌ها:" گریه بر هر درد بی درمان دواست " - پرتال جامع علوم انسانی, «گریه بر هر درد بی درمان دواست» - فاتحان قله عشق - blogfa, بایگانی‌های " گریه بر هر درد بی درمان دواست " - پرتال جامع. , چرا خنده بر هر درد بی درمان دواست ؟! - بیتوته, خنده بر هر درد بی درمان دواست - آمدی جانم بقربان و به هنگام آمدی, سخن سبز - گريه بر هر درد بي درمان دواست.

خنده بر هر درد بی درمان دواست

با اینکه مشغله‎های زندگی روزمره شاید به نظر بعضی افراد مجالی برای شاد بودن و خندیدن باقی نمی‎گذارد، اما اگر بدانیم خنده تا چه اندازه وضعیت سلامت جسم و روح را بهبود می‎بخشد، حتما چند دقیقه شاد بودن را در برنامه های زندگی می‎گنجانیم تا انتظار در مراجعه به پزشک و تحمل بیماری را کاهش دهیم. پژوهشگران بر این باورند که گنجاندن شادی و خنده به عنوان یک اصل زندگی در روزمرگی‎ها می‎تواند منجر به افزایش طول عمر شود و توانایی بدن برای مقابله با بیماری های مرتبط با استرس را کاهش دهد. در واقع قبل از اینکه کلام و کلمات بتوانند دو نفر را برای تعامل اجتماعی و عاطفی آماده کنند، لبخند و چهره بشاش آنهاست که احساس خوبی ایجاد کرده و زمینه گفتگوی سازنده را فراهم خواهد کرد.

اگر کنار شادی و خنده در شیوه زندگی، به برنامه غذایی درست و تحرک کافی نیز توجه شود، می‎توان همه شانس ها برای زندگی همراه با سلامت را در اختیار داشت. طی تحقیقات علمی مشخص شده است که تاثیر تمرینات خنده بر بعضی بیماران مبتلا به روماتیسم که از درد شدیدی رنج می‎برند، بیشتر از داروهای مُسکن است. افزایش تقویت سیستم ایمنی بدن، موجب مقاومت بهتر در برابر سرطان، افسردگی، بیماری‎های قلبی-عروقی، میگرن و بی خوابی می‎شود. » این جمله کاملا درست است و در حقیقت مطالعات علمی تاثیر واقعی خنده بر سلامت جسمی، هیجانی و اجتماعی را تایید می‎کنند. خنده باعث تولید اندروفین در بدن می‎شود که این هورمون ها به عنوان مُسکن طبیعی، درد را در زمان کوتاهی تسکین می‎دهند.

زیرا در واقع یک دقیقه خنده، می تواند معادل ۱۰دقیقه قایقرانی یا دویدن، به عملکرد مطلوب سیستم قلبی کمک کند. خنده نقش مهمی در تنظیم تعاملات اجتماعی بشر دارد و برقراری ارتباطات بین گروههای مختلف را آسان‎تر می‎کند. همچنین احتمال لخته شدن خون و پرفشاری خون را کاهش داده و باعث بهبود جریان خون و اکسیژن به قلب می‎شود. شاید به نظر عجیب بیاید، اما خنده مانند دیگر ورزش های هوازی تاثیر فوق العاده ای بر سلامت قلب دارد. هنگام خندیدن استرس کاهش یافته و تعادل هورمون‎های هیجانی در مدت بسیار کوتاهی ایجاد می‎شود. همچنین، ثابت شده سلول های خاص محافظت در برابر عوامل جدی بیماری‎ها، ترمیم و احیا می‎شوند.

منبع

+ نوشته شده در شنبه 9 بهمن 1400ساعت 11:44 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 3

حمله قلبی با نخوردن صبحانه

نخوردن صبحانه و شام دیرهنگام ممکن است که منجر به حمله قلبی ...

در یک مطالعه جدید (۲۰۱۹) که در مجله پیشگیری قلبی اروپا به چاپ رسیده است، نشان داده شده است که نخوردن صبحانه به همراه شام دیرهنگام باعث می شود که کسانیکه اخیرآ دچار حمله قلبی شده اند، عواقب بدتری را نسبت به سایر افراد تجربه کنند. این مطالعه اثبات کرده است که کسانیکه اخیرا حمله قلبی داشته اند، در صورتیکه عادات غذایی خود را اصلاح نکنند، احتمال بیشتری دارد که دچار حمله قلبی مجدد یا مرگ طی ۳۰ روز بعد از ترخیص از بیمارستان شوند. در این مطالعه فاصله حداقل ۲ ساعته بین شام و خواب توصیه شده است. از قدیم صبحانه به عنوان مهم ترین وعده غذایی توصیه شده است.

نخوردن صبحانه، منجر به سکته قلبی منجر به مرگ می‌شود

به گزارش خبرآنلاین، تحقیقات دکتر «وی بائو» و همکاران از دانشگاه اوهایو نشان می‌دهد کسانی که صبحانه نمی‌خورند، در مقایسه با افرادی که صبحانه می‌خورند، 87 درصد بیشتر با خطر بیماری‌های قلبی-عروقی و به‌خصوص سکته قلبی مواجه می‌شوند. نتایج این تحقیق در مجله کالج قلب و عروق آمریکا منتشرشده است{لینک} که به گفته دکتر بائو این تحقیق شاهدی بر این موضوع است که صبحانه یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذایی روزانه است که نادیده گرفتن آن منجر به مرگ می‌شود. آن‌ها با تحلیل دیتای 6550 آمریکایی 40 تا 75 ساله از 1988 تا 1994 به این نتیجه رسیده‌اند که صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی روزانه انسان‌ها را تشکیل می‌دهد که نخوردن طولانی‌مدت آن، منجر به بیماری و مرگ می‌شود.

به گفته وی برخی عوامل مانند دیابت، فشارخون بالا و اختلال در چربی بدن به بیماری‌های قلبی عروقی منجر می‌شود اما حالا باید نخوردن صبحانه را نیز به این فهرست اضافه کرد. 9 درصد به‌ندرت صبحانه می‌خوردند، 25 درصد برخی از روزها صبحانه می‌خوردند و 59 درصد هم اعلام کرده بودند هرروز صبحانه می‌خورند. محققان می‌گویند اگر قرار است یک وعده غذایی حذف‌شده یا کمتر خورده شود، بهتر است این وعده غذایی شام باشد نه صبحانه!. 2 میلیون نفر در جهان بر اثر بیماری‌های قلبی و سکته جان خود را از دست دادند.

تاثیر وعده صبحانه در کاهش ریسک بیماری قلبی

محققان مشاهده کردند در حدود ۷۵ درصد افرادی که هیچوقت صبحانه نمی خوردند دچار تشکیل پلاک در عروق شان شده بودند، در حالیکه ۵۷ درصد افرادی که صبحانه مفصل می خوردند، دچار گرفتگی عروق شدند. پنالوو در ادامه تاکید می کند: «در راس تمامی این دلایل، حذف وعده صبحانه ممکن است دارای تاثیرات منفی بر هورمون های تنظیم کننده اشتها، قندخون و انسولین باشد. به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه تافتس بوستون در جدیدترین مطالعه خود به رابطه بین صبحانه و سلامت بهتر قلب پی بردند. «خوزه پنالوو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «تنها نخوردن صبحانه علت اصلی تشکیل پلاک در عروق خونی نیست.

پلاک ها رسوبات چربی، کلسیم و سایر مواد قابل تشکیل در عروق هستند که منجر به سخت شدگی و تنگ شدن عروق خونی می شوند. مطالعات قبلی نشان داده اند افراد عاشق خوردن صبحانه، کمتر چاق بوده یا مبتلا به دیابت یا بیماری قلبی هستند. این محققان عنوان می کنند افرادی که صبحانه می خورند، کمتر دچار تشکیل پلاک در عروق خونی شان می شوند. ۳ درصد این افراد هیچوقت صبحانه نمی خوردند درحالیکه ۲۷ درصد به طورمنظم صبحانه مفصل می خوردند. محققان دریافتند طرفداران خوردن صبحانه از لحاظ شیوه های دیگر زندگی هم سالم تر بودند. به عنوان مثال، آنها میوه و سبزیجات، غذای دریایی و گوشت کم چرب بیشتری می خوردند.

همچنین کمتر چاق یا مبتلا به فشارخون بالا، دیابت یا میزان کلسترول ناسالم بودند. به گفته وی، «در بسیاری از افراد، حذف وعده صبحانه بخشی از مجموعه عادات بد است. این مطالعه شامل بیش از ۴۰۰۰ فرد بزرگسال ۴۰ تا ۴۵ ساله از اسپانیا بود. به عنوان مثال این افراد تمایل به خوردن بیشتر در وعده های بعدی دارند. تصلب شریان می تواند منجر به حمله قلبی، سکته و سایر مشکلات شود. بلکه دلایل متعددی می تواند در بروز تصلب شریان نقش داشته باشد.

آیا نخوردن صبحانه باعث بیماری قلبی می‌شود؟

پلاک‌ها رسوبات چربی، کلسیم و موادی دیگر هستند که می‌توانند در داخل شریان‌ها ایجاد شوند و باعث سفت و باریک شدن آن‌ها گردند؛ حالتی که تصلب شرایین یا آترواسکلروز ( atherosclerosis) نامیده می‌شود. برخی از پیشنهاداتی که او اشاره به آن‌ها می‌کند شامل: جو دوسر همراه با آجیل و میوه، نان تست آغشته به کره‌ی بادام زمینی، مخلوط ماست و میوه و برش‌هایی از سیب با کره‌ی بادام زمینی. سه درصد از آن‌ها گاهی صبحانه می‌خوردند درحالی که ۲۷ درصد به طور منظم صبحانه می‌خوردند؛ بدان معنی که بیش از ۲۰ درصدِ کالری روزانه‌ی خود را با خوردن صبحانه تامین می‌کردند. او اذعان کرد که درحقیقت زمان مانع بزرگی است؛ بسیاری از مردم صبح زود سریع از سرجایشان بلند شده و با یک بشقاب کوچک کیک به سمت ماشین خود می‌روند تا داخل ماشین آن را بخورند!.

Penalvo مردم را تشویق می‌کند که به این طریق نگاه کنند: خوردن یک صبحانه‌ی سالم واقعا لذت‌بخش است و به طور بالقوه می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را در شما محدود کند. یک مطالعه‌ی جدید نشان می‌دهد، افراد میانسالی که به طور معمول صبحانه نمی‌خورند در مقایسه با افرادی که صبحانه‌ی کامل صرف می‌کنند بیشتر محتمل انسداد عروق قلبی هستند. به گفته‌ی Larson یک قهوه و بیسکوییت از هیچ چیز که بهتر است! اما او همچنین توصیه می‌کند که اگر صبحانه حاوی یک ترکیب سالم پروتئین، کربوهیدرات و چربی باشد خیلی بهتر می‌شود. مطالعه‌ی فعلی به کیفیت مواد غذایی انتخابیِ مردم در صبحانه توجهی ندارد اما هنگامی که بحث پیشگیری از بیماری‌ها مطرح می‌شود کیفت آن‌ها مهم می‌شود.

این افراد باید تمایل داشته باشند که صبحانشان را به طور کامل میل کنند؛ به عنوان مثال غذاهابی که خوردن آن‌ها برایشان راحت است برگزینند. این تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که صبحانه می‌خورند؛ مخصوصا یک صبحانه‌ی دلچسب، کمتر در معرض انسداد عروقشان توسط پلاک‌ها قرار دارند. اما او اشاره کرد، دلایل متعددی وجود دارد که باعث می‌شود با نخوردن صبحانه خطر ابتلا به آترواسکلروز در فرد افزایش یابد. اما حتی با سنجشِ تمامی این عوامل، نخوردن صبحانه به خودی خود، همچنان با خطر بالاتری از ابتلا به آترواسکلروز مرتبط بود. مطالعات جدید اثبات نمی‌کند که تنها صِرف نخوردن صبحانه می‌تواند به طور مستقیم باعث آسیب رساندن به عروق خونی شود.

منبع

+ نوشته شده در شنبه 9 بهمن 1400ساعت 5:36 توسط ستار یکتا | | تعداد بازدید : 6